Hortus Musicus oma festivalil Iisraelis

18.-20. oktoobrini andis ansambel Hortus Musicus kolm kontserti Jeruusalemmas Sukkot pühade raames. Kontserdid toimusid Itaalia Juudi Kunsti Muuseumis ja sealses sünagoogis. Festivali nimeks on „Jeruusalemma aiad“, mis loob otsese seose nii Hortus Musicuse nimega (Muusika aed) kui ka ansambli poolt Tallinnas Taani kuninga aias korraldatava festivaliga „In Horto Regis“.

Ansambli kunstiline juht Andres Mustonen ütles kohalikule ajakirjandusele, et uus festival on otsekui muusikaliste sildade ehitamine. „Nende kontsertidega me alustame koostööd Jeruusalemma suurepärase Itaalia Juudi Kunsti Muuseumiga ja ma usun siiralt, et see on pikaajalise koostöö algus“, lisas Mustonen. Hortus Musicus mängis kontsertidel sefardi ja itaalia sünagoogimuusikat ning 17.sajandi alguse muusikat.

Hortus Musicuse alanud hooaeg on tulvil välisreise: septembris  andis ansambel Jerevanis toimunud rahvusvahelisel muusikafestivalil Yerevan Perspectives kaks väljamüüdud kontserti Aram Hatšaturjani nimelises kontserdisaalis. Septembri lõpul avas Hortus Moskva konservatooriumi saalis festivali „Peegel peeglis“.