Hollandi koor tähistab Eesti Vabariigi sünnipäeva

Kolmapäeval, 24. veebruaril kell 13 annab Tallinnas Hopneri majas kontserdi segakoor Gelderland Hollanist. Tunniajasel kontserdil kõlab Kreek, Pärt, Ernesaks, Sarapik, Janecek, de Klerk. Kontsert on tasuta.

Segakoor Gelderland (Het Projectkoor Gelderland, Holland) asutati 1997. aastal grupi entusiastlike lauljate poolt, et kanda ette Gioachino Rossini „Petite Messe Solennelle” („Väike pidulik missa”) Caspar van der Vinne juhatamisel. Edukale kontserdile järgnes ridamisi kõrgetasemelisi kontserdiprojekte ning arvukalt koostöid erinevate dirigentide, ansamblite ja orkestritega. Koor on osalenud mitmete suurvormide ­ Brahmsi „Saksa reekviem”, Dvoraki „Stabat mater”, Brahmsi „Saatuse laul“, Frigyes Hidase „Reekviem“ ettekannetel koos erinevate Hollandi orkestritega. Üheks oma saavutuste tipphetkeks peab koor Mahleri 2. sümfoonia ettekannet Amsterdami kontserdimajas (Concertgebouw) koos Lõuna­Hollandikontsertkoori (Zuid Nederlands Concert koor) ja Euregio Noorte Orkestriga.

Oma reisiks valmistumisel tutvus koor Eesti koorimuusikaga ning armus sellesse koheselt. Nõnda sündis suur soov tähistada 24.veebruaril koos Eesti rahvaga Vabariigi sünnipäeva. Dirigendiks on segakoor Gelderland kutsunud noore Eesti helilooja Edmar Tuule. „Loomulikult on selline tähelepanu rahvusvaheliselt kõrgtasemel koori poolt suur tunnustus,“ tunnistab Tuul. “Kavas on ilusat ja meile juba tuntud Eesti koorimuusikaklassikat aga ka Hollandi muusikat. Usun, et antud kontsert on mõnus viis meie kodumaa sünnipäeva tähistamiseks.“

Oma esimesel kontserdireisil Eestisse osaleb koor ka mainekal Järvi Akadeemia dirigentide kursusel, et esitada üheskoos Puccini „Messa di Gloria“, mis tuleb ettekandele 25.veebruaril Pärnus, 26.veebruaril Paides ja 27.veebruaril Tartus.

Segakoor Gelderland