Hingedeaja klavessiinimuusika Mustpeade majas

Neljapäeval, 6. novembril esitavad klavessiinimängijad Imbi Tarum ja Julia Ageyeva Hess kauneid klavessiinipalu. Kontsert kannab alapealkirja „Rännak 20 sõrmele“ tähistades rännakut läbi klavessiinimuusika ajaloo.

Kavas: J. S. Bachi, J. G. Mütheli, D. Buxtehude ning R. Rannapi teosed.

Julia Ageyeva Hess on õppinud  G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning Arizona Riiklikus Ülikoolis. 2011 aasta kevadel sai Julia doktorikraadi klavessiini erialal New Yorgis Stony Brook’i Ülikoolis. Julia on esinenud solisti ja kammermuusikuna Ameerika Ühendriikides, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Leedus, Lätis, Rootsis, Venemaal ja Eestis. Samuti on ta osalenud mitmetel festivalidel nagu Berkeley, Amherst ja Connecticut Early Music Festival. Julia on koostööd teinud hinnatud muusikute ja organisatsioonidega nagu NYYD Ensemble, Tallinna Kammerorkester, Tallinna Barokkorkester, Imbi Tarum jt Julia on pälvinud palju rahvusvahelist tähelepanu ning osalenud väga edukalt mitmetel konkurssidel. 2010. aastal oli Julia Moskvas toimunud Andrei Volkonski nimelise klavessiinikonkursi finalist ning diplomant. 2013. aastal saavutas ta samal konkursil 2. preemia. 2012. aastal võitis Julia 2. preemia Westfield’i rahvusvahelisel klavessiinikonkursil Washingtonis ning möödunud aasta sügisel 2. preemia ja eripreemia kaasaegse muusika esituse eest XV Paola Bernardi nim. rahvusvahelisel klavessiinikonkursil Bolognas, Itaalias.

Imbi Tarum on tuntumaid Eesti klavessiinimängijaid. Ta lõpetas Eesti Muusikaakadeemia prof. Bruno Luki klaveriklassis (cum laude). Klavessiini alal on ta end täiendanud T. Koopmani, V. Schleppi ja paljude teiste meistrikursustel. 2008. aastal täiendas Imbi end Amsterdami Kuninglikus Konservatooriumis. Ta on osalenud ansamblite Hortus Musicus, Tallinn Baroque, Tallinna Barokkorkester, Soome-Eesti Barokkorkester ja ansambli Corelli Consort koosseisudes. Lisaks on Imbi teinud koostööd mitmete teiste orkestrite ja ansamblitega (Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, His Majesty’s Sagbutts and Cornetts, Tallinna Filharmoonia Kammerorkester, Sansara jt). Soolokontsertidega ja orkestrisolistina on Imbi esinenud paljudes Euroopa riikides. Alates 1991. aastal õpetab ta Eesti Muusikaakadeemias klavessiini ja basso continuo mängu.

EIL 6.11.14