Hiiumaa kammerorkester ootab jõulukontserdile

Laupäeval, 18. detsembril kell 17 ootab Hiiumaa kammerorkester (HIKO) Hiiumaale, Kärdla kirikus toimuvale jõulukontserdile. Jõulukontserdil kõlab Haydn, Vivaldi ja Tüür. Pidulikkust ja jõuluhõngu lisavad armastatud jõululaulud.

Kontserdil astuvad solistidena üles säravad noored talendid Johan Randvere (klaver) ja Robert Traksmann (viiul), kaastegev on kammerkoor Collegium Musicale. Dirigeerib Endrik Üksvärav.

Lisaks jõululauludele tuleb ettekandele:
Haydn Klaverikontsert G-duur, solist Johan Randvere (klaver)
Erkki-Sven Tüür Conversio, Johan Randvere (klaver) ja Robert Traksmann (viiul)
Vivaldi Gloria, solistid Helina Kuljus (sopran), Marie Roos (sopran) ja Annely Leinberg (alt)

„Hiiumaal käiakse ennekõike suvel, kuid seal on ka talvel suurepärane. Hiiumaa kammerorkestri jõulukontsert on kindlasti üks põhjus, miks kodust välja tulla – nii hiidlastel endil kui ka mandrirahvale – et talvisest Hiiumaast osa saada,“ ütles dirigent Endrik Üksvärav. „Meie omaltpoolt pakume selleks meeleolukat muusikalist külakosti.“

Hiiumaa kammerorkester (HIKO) on asutatud dirigent Endrik Üksvärava poolt 2020. aastal. Enne II Maailmasõda tegi Suuremõisa vallavanem Gustav Liit Pühalepa kiriku juures lisaks laulukoorile ka pillimängukoori. Hiiumaa kammerorkestrit võib seega teatud mõttes pidada selle järeltulijaks. Orkester koosneb professionaalsetest Hiiumaaga seotud muusikutest ja Hiiumaa sõpradest. Orkestri kontsertmeister on Robert Traksmann. Dirigent Endrik Üksvärav.

Tallinnas tegutsev kammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, eriti oluline on eesti heliloojate looming. Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme. Koori 11. tegevusaasta sisse jäävad lisaks Eestile kontserdid ja festivalid Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis, Liibanonis, Kreekas, Hollandis ja Jaapanis. Olulistest festivalidest saab välja tuua näiteks Rhein Vokal ja Schleswig-Holstein Saksamaal, Al Bustan International Festival Liibanonis, Moravsky Autumn Brnos, Tšehhis ja Wratislavia Cantans Poolas. Kollektiividest kindlasti Helsingi Barokkorkester (Soome), Raschér Saxophone Quartet (Saksamaa), NFM Leopoldinum Kammerorkester (Poola) ja barokkansambel Barrocade (Iisrael). Aastas annab Collegium Musicale ca 40 kontserti. Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet kolmel korral „Aasta koori“ tiitliga (2017, 2014 ja 2011). Eesti Kultuurikapitali Helikunsti Sihtkapital tunnustas kammerkoori Collegium Musicale ja dirigent Endrik Üksväravat 2018. aastal aastapreemiaga Eesti koorimuusika särava edendamise ning pühendunud ja kõrgetasemelise tutvustamise eest nii Eestis kui ka välismaal.

Kontserdi korraldamist toetab Hiiumaa vald ja Eesti Kultuurkapital.
Piletid saadaval Piletilevist ja enne algust kohapealt.
Kontserti korraldab MTÜ Kerema kultuurikoda.