Hiina staarpianist Yundi Li Estonia kontserdisaalis

Kolmapäeval, 23. aprillil kell 19 astub Estonia kontserdisaalis publiku ette Hiina staarpianist Yundi Li, kelle esituses kõlab Chopini. Schumanni ja Beethoveni looming.

Kavas:
Frédéric Chopin. Nokturn nr 1 b-moll op. 9 nr 1
Frédéric Chopin. Nokturn nr 13 c-moll
op. 48 nr 1
Robert Schumann. Fantaasia C-duur
op. 17
Ludwig van Beethoven. Sonaat nr 23 f-moll
op. 57  „Appassionata“
Ludwig van Beethoven. Sonaat nr 14 cis-moll
op. 27 nr 2 „Kuupaiste“

Hiinas on 20 miljonit noort lootustandvat pianisti – 25-aastane Yundi Li on nende suur eeskuju ja iidol. 2000. aastal, 18-aastaselt võitis ta kõige ihaldatuma klassikalise muusika tunnustuse – Chopini rahvusvahelise pianistide konkursi peaauhinna, olles selle võistluse noorim võitja.

Yundi Li on alles oma karjääri algul, kuid tema tehniline virtuoossus ja poeetiline innukus koos filmitähelikult särava välimusega on temast teinud Hiina kultuuri väärika saadiku kogu maailmas.

Sooloõhtutel on ta mänginud maailma tähtsaimates saalides, nagu Carnegie Hall, Viini Musikverein, Leipzigi Gewandhaus jpt, ning tema lavapartneriteks on mainekamad orkestrid ja dirigendid, sealhulgas Riccardo Chailly, Daniel Harding, Yannick Nézet-Séguin, Valeri Gergiev, Gustavo Dudamel jt. Yundi on aktiivne ka sotsiaalses sfääris, olles Hiina Punase Risti Ühingu saadik. Ta on aktiivne klassikalise muusika propageerija ja Hiina muusikakasvatuse pioneer, õhutades miljoneid Hiina lapsi klaverit mängima.

Yundi on salvestanud Deutsche Grammophon plaadimärgi all 6 CD-d, 2007. aastal lindistas ta esimese hiinlasena live-salvestuses Berliini Filharmoonikute ja Seiji Ozawaga Raveli ja Prokofjevi klaverikontserdid.

Yundi alustas klaveriõpinguid 7-aastaselt Shenzhen Arts Schoolis ja hiljem Hannoveri Muusika- ja Teatriakadeemias.

Yung Li