Händeli “Messias” Tallinnas ja Tartus Anssi Mattila dirigeerimisel

28. detsembril kell 19 kõlab Tartu Jaani kirikus ja 29. detsembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus G.F.Händeli suurteos “Messias”. Solistid on Pirjo Püvi (sopran), Ivo Posti (kontratenor), Endrik Üksvärav (tenor) ja Uku Joller (bass). Dirigent on Anssi Mattila (Soome). Kaastegevad kammerkoor Voces Musicales ning Corelli Barokkorkester.

Georg Friedrich Händeli armastatud teos “Messias” valmis 1741. aastal ja vaatamata vähesele edule esmaettekandel, on sellest kujunenud maailmaliteratuuri kuulsaim oratoriaalne kompositsioon. Kaunid aariad ja võimsad koorid on maiuspalad, mida publik eriliselt naudib.

“Messias” kantakse ette ajaloolistel instrumentidel, dirigendiks Soome selle ala suurim asjatundja – Sibeliuse Akadeemia vanamuusikaosakonna juht, orelimängija ja klavessinist Anssi Mattila. Mattila on muuhulgas loonud legendaarse Kuudennen Kerroksen Kamariorkesteri (Kuuenda korruse Orkester, praegune Soome Barokkorkester). Anssi Mattila on juhendanud ja üles kasvatanud terve põlvkonna soome vanamuusikuid.

Kontserdid toimuvad agentuuride Corelli Music ja Eesti Kontsert koostöös.

haendel-portraet-DW-Kultur-Halle