Glenn Dicterow moodustas oma trio

Muusikakolumnist Norman Lebrechti sõnul on  New Yorgi Filharmoonikutest lahkuv esimene viiul Glenn Dicterow  moodustanud uue trio, milles mängivad Los Angelese Filharmoonikute tšellorühma kontsertmeister Robert DeMaine ning pianist Jeffrey Biegel. Dicterow tegutseb New Yorgi Filharmoonikute kontsertmeistrina käesoleva hooaja lõpuni.

Dicterow on USA kõige kõrgemalt tasustatud kontsertmeister. DeMaine mängib USA kõige heldemalt tasustatud orkestris. Lebrecht imestab, kuidas nad hakkavad tulevikus honorari jaotama? Kas Artur Schnabeli meetodi järgi lugedes noote? Siis väljub sellest mängust võitjana pianist.

Dicterow õppis Juilliardi koolis Ivan Galamiani käe all. Lisaks on ta saanud tunde Joachim Chassmanilt, Naoum Blinderilt, Manuel Compinskylt, erno Neufeldilt, Gerald Vincilt, Jascha Heifetzilt, Henryk Szeryngilt. Dicterow on võitnud lugematu arv konkursse, 1970. aastal pälvis ta kolmanda koha Tšaikovski nimelisel konkursil.  Dicterow debüteeris New Yorgi Filharmoonikute ees 18-aastaselt soleerides Tšaikovski Viiulikontserdis, mil dirigendipuldis oli Andre Kostelanetz.

Alates 1980. aastast on ta tegutsenud New Yorgi Filharmoonikute kontsertmeistrina ning soleerinud orkestri ees igal hooajal.  Dicterow isa tegutses Los Angelses Filharmoonikute teise viiuli kontsertmeistrina 52 aastat. Sealsamas debüteeris Dicterow 11-aastaselt esitades Tšaikovski Viiulikontserti.
dicterow
Dicterow, kes on lisaks tegev ka kammermuusikuna ja salvestanud EMI plaadimärgi all  tegutseb õppejõuna Juillardi ja Manhattani Muusikakoolides. Alates 2013. aastast on ta seotud Thorntoni muusikakooliga Lõuna Californias.