G. Otsa nim Tallinna muusikakooli kevadkontsert kutsub!

Esmaspäeval, 24.märtsil kell 18 on suurepärane võimalus alustada nädalat muusikaelamusega Mustpeade Majas, kus toimub traditsiooniline Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Kevadkontsert. Kontserdil astub üles kooli sümfooniaorkester. Dirigeerib Kaspar Mänd. Sissepääs tasuta.

Sümfooniaorkestri esituses kõlavad Ludwig van Beethoven sümfoonia nr.3 Es-duur “Eroica” I osa, Joseph Haydni sümfoonia nr.76 Es-duur ning Einojuhani Rautavaara Klaverikontsert  nr. 1, solistiks noor andekas pianist Madli Marje Sink.  Orkestri koosseis on rahvusvaheline,  kaasa teevad ka Leonardo õpirände projekti “Concert Circel 5” vahetusõpilased.

Kell 20 jätkub õhtu Taff klubis, kus rütmimuusika suunda esindavad kaks huvitavat ansamblit  – Late Skippers  ja Laur Telliskivi trio. Laur Telliskivi trio osales äsja rahvusvahelises projektis “Close Encounters”, mille raames anti kontserte Helsingis ja Peterburis.

“Meie noored muusikud on näidanud  suurepäraseid tulemusi nii kodumaistel kui rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel ning on oodatud esinejad avalikus kontserdielus juba õpingute ajal koostöös professionaalsete kontsertorganisatsioonidega,” ütles Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli direktor Aarne Saluveer.  “Sümfooniaorkestrile lisas tunnustust Saaremaa Ooperipäevade lõpugala Eri Klasi ja Mikk Murdvee juhatusel Novaja Opera solistide ja Ain Angeriga, samuti Rene Eespere “Metsluiged” ettekanded neljas eesti suuremas kontserdimajas koostöös Mihhail Gertsi  ja ETV Tütarlastekooriga. Koostöös Rahvusooperiga “Estonia” toodi publiku ette  Ooperigala Tallinnas ning Peterburi Jaani kirikus.”

Georg Otsa nimeline Talinna Muusikakool pakub võimalusi andekatele noortelele muusikutele omandamaks  professionaalse muusiku kutset klasssika ja  rütmimuusikasuuna pillide ja laulu ning klaverite hooldusmeistri ja helindajate õppekaval. Kool on  viimastel aastatel Euroopa struktuurifondide toel loonud kaasaegse õpikeskkonna ning hankinud kõikidele erialadele kaasaegsed instrumendid ning hulgaliselt stuudio- ja helitehnikat. “Huvi muusiku elukutse vastu on jätkuvalt kõrge, seda kinnitas ka elav osavõtt koolivaheajal toimunud lahtiste uste päevadest,” ütles Saluveer.

Fotol dirigent Kaspar Mänd koos maestro Neeme Järviga. Foto autor: Pärnu Muusikafestival Järvi Akadeemia

Kaspar Mänd ja Neeme Järvi_Pärnu Muusikafestivali Järvi Akadeemia