Festivali “Eesti Muusika Päevad” passid müügis

Värskeimat eesti heliloojate loomingut tutvustava festivali “Eesti Muusika Päevad” passid on saadaval Piletilevis. Festival toimub 5.-11. aprillil 2014. Sel korral oma 35. sünnipäeva tähistavate Eesti Muusika Päevade (EMP) keskmes on sümfoonilised suurvormid.

Eesti Muusika Päevade passide hind detsembris on 30 eurot, soodustusega 20 eurot. Jaanuarist alates on hind vastavalt 35 ja 25 eurot. Eesti Muusika Päevade üksikpiletid on müügil alates veebruarist, festivali tervikkava avalikustatakse 2014. aasta veebruari algul.

Festivali Kunstilised juhid on Timo Steiner ja Ülo Krigul, kelle sõnul ei ole eesti heliloojatel väga palju võimalusi kirjutada teoseid sümfoonilistele koosseisudele, ammugi pole ühel fesitvalil tihti võimalusi nii palju suuri teoseid palju koos esitada. “Sellest festivalist tuleb uus eesti “Carmina Burana”!”

Eesti Muusika Päevadeks on tellitud kaksteist uut teost. Uudisteostega on Eesti Muusika Päevade kavas esindatud Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Toivo Tulev, Tatjana Kozlova-Johannes, Märt-Matis Lill, Pärt Uusberg, Mirjam Tally, Margo Kõlar, Maria Kõrvits, Tõnis Kaumann ja Liis Viira.

Iga sümfooniakontserdi eel kõlavad kammerteosed, mille esitajad pärinevad suuresti samal õhtul esinevast orkestrikoosseisust. Festivalil osalevad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Vanemuise sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester ja Tallinna Kammerorkester.

Alates 1979. aastast peetud festivalil Eesti Muusika Päevad saab kuulda eesti heliloojate värskeimat loomingut, kava hõlmab mitmesugustest žanritest tuntud muusikuid ja ühendab eri kunstivorme.

Lisainfo siit

Eesti Muusika Päevad 2014