Teisipäev 20. okt. 2020
Eesti Esilinastub Marianne Kõrveri muusikadokumentaal “Tõnu Kõrvits. Lageda laulud”

Esilinastub Marianne Kõrveri muusikadokumentaal “Tõnu Kõrvits. Lageda laulud”

Teisipäeval, 6. novembril esilinastub kinos Sõprus Marianne Kõrveri muusikadokumentaal «Tõnu Kõrvits. Lageda laulud». “Tõnu Kõrvits. Lageda laulud” on film heliloojast, tema muusikast ning inimestest, keda see muusika sügavalt puudutab. Tegemist on filmiga helilooja Tõnu Kõrvitsast, mis on valminud Eesti Filmi Instituudi ja Kultuurkapitali toel ERRi portreefilmide sarjas.

Film “Tõnu Kõrvits. Lageda laulud” on oma nime saanud helilooja samanimelisest kooritsüklist, mille aluseks on Emily Brontë pea gootilikult tume poeesia, mis kannab endas õrnu looduskujunditesse tõlgitud hingeseisundeid. Tõnu Kõrvitsa lummavalt jõulised “Lageda laulud”, mis on olnud Amazoni edetabelis enimmüüdud klassikaplaat, on ühtlasi ka filmi nii muusikaliseks kui ka sisuliseks keskmeks.

Muusikalisel rännakul Tõnu Kõrvitsa «Lageda lauludega» osalevad Doris Kareva, Tõnis Kõrvits, Mark Raidpere, Kersti Kaljulaid, Gunnar Männik, Rein Ränk, Tiit Käit, Virve Liitvee.

 

Režissöör on Marianne Kõrver, operaatorid Marianne Kõrver ja Margus Sikk, helirežissöör Lauri-Dag Tüür, stsenaariumi konsultant Ülo Krigul. Filmi on tootnud Klaasmeri.

Film linastub Tallinnas kinodes Sõprus ja Artis. Novembris ja detsembris jõuab film ka teistele kinoekraanidele üle Eesti.