ERSO lõpetab hooaja kahe kontserdiga Neeme Järvi dirigeerimisel

8. ja 9. mail kell 19 annab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester oma peadirigendi ja kunstilise juhi Neeme Järvi dirigeerimisel 87. hooaja lõppkontserdid.

Kirevale ja edukale hooajale paneb punkti Richard Straussi meeleolukas Itaalia-teemaline helipoeem, millesse helilooja on põiminud ka kuulsa Napoli laulu “Funiculì, funiculà”.

Sergei Prokofjevi II viiulikontserdis soleerib üks noorema põlvkonna tähti, USAs elav Vadim Gluzman, kelle lavapartneriteks on maailma tuntuimad orkestrid ja dirigendid.

Juba järgmisel nädalal salvestab ERSO Prokofjevi II viiulikontserdi Vadim Gluzmani ja Neeme Järviga firmale BIS, sügisel salvestatakse lisaks ka Prokofjevi I viiulikontsert. See on vaid üks orkestri mitmetest praegu töös olevates salvestusprojektidest mainekatele plaadifirmadele.

ERSO lõppeva hooaja tippsündmuseks oli kolmenädalane turnee Ameerika Ühendriikides, mille vältel anti kokku 15 kontserti, neist seitse Neeme Järvi, seitse Nikolai Aleksejevi ja üks Anu Tali juhatusel. Turnee kaalukaim kontsert toimus 10. novembril New Yorgi Filharmoonikute kodusaalis Lincoln Centeri Avery Fisher Hallis ning kujunes tõeliseks Eesti kultuuri suurpäevaks New Yorgis. Jaanuaris 2014 andis välisminister Urmas Paet ERSO-le ülieduka Ameerika-turnee eest 2013. aasta kultuuripreemia ning tunnustas dirigente tänukirjadega.

Videomeenutusi ERSO turneest saab vaadata siit

Foto autor Maarja Kasemaa

Neeme Järvi ja ERSO proovis, 6.05.2014. Foto Maarja Kasema.