ERSO annab kontserte Tbilisis, Jerevanis ja Bathumis

11.-15. juunil annab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester kontserte Jerevanis, Tbilisis ja Bathumis. Kontserdid Tbilisi ja Jerevanis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale, Bathumi kontsert toimub festivali Odessa Classics Batumi Weekendi raames.

ERSO turneed finantseerivad pea võrdsetes osades ühelt poolt Kultuuriministeerium ja EV 100 programm ning teiselt poolt ligi sada Eesti eraisikut. Projekti algataja Meelis Kubitsa sõnul on ERSO turnee eratoetajate seas palju tuntud Eesti kultuurielu toetajaid. “See on väga tähelepanuväärne nimekiri, mis pikeneb iga päevaga. Kõigi nende inimeste toetus põhineb lugupidamisel ERSO professionaalsuse ja orkestri aupeadirigendi Neeme Järvi isiku vastu. Meil on väga hea meel, et ka riigi institustioonid leidsid võimaluse operatiivselt projektis osaleda, toimuvad ju kontserdid EV 100 raames koos suursaadiku ametliku vastuvõtuga Tbilisis ja Jerevanis,“ sõnas Kubits. 

ERSO annab kontserdi Jerevanis 11. juunil, Tbilisis 13. juunil ja Bathumis Odessa Classics Batumi Weekend raames 15. juunil. Meelis Kubitsa sõnul on festival Odessa Classics juba alates asutamisest 2015. aastal olnud kerge Eesti aktsendiga. “Kui 2015. ja 2016. aastal olid festivali peakülalisteks Art Jazz Quartet ja Hortus Musicus, siis Batumi nädalavahetus ühendab omavahel  Ukraina, Gruusia ja Eesti muusikud. See on meie kompliment tänaseks juba suurimaks Ukraina klassikalise muusika festivaliks tõusnud Odessa Classicsi tegijatele eesotsas festivali asutaja Aleksei Botvinoviga,“ sõnas Kubits.

 

 

Solistidena lähevad orkestriga turneele Elina Nechayeva ja Mihkel Poll, kes esitavad Eesti ja Armeenia heliloojate loomingut.