Erki Pärnoja ja Collegium Musicale heategevuskontsert Ukraina toetuseks

Laupäeval, 26. märtsil kell 19 on kõik oodatud Tallinna Jaani kirikus toimuvale heategevuskontserdile Ukraina toetuseks. Kontsertettekandena kõlab seal esmakordselt Erkki-Sven Tüüri uus kooriteos “Ukrainale”

Heategevuskontseridil astuvad üles kammerkoor Collegium Musicale, Erki Pärnoja koos bändiga, dirigent Endrik Üksvärav.

„Kas eesmärk komplekteerida laupäevase kontserdiga üks Ukraina poole läkitatav kiirabiauto ehk koguda 30 000 eur võiks olla teostatav? Selleks oleks vaja, et 1000 inimest ostaks 30 eur toetuspileti. Omaltpoolt pakume emotsionaalset ja hingekosutavat kontserdielamust ja oleme tänulikud juba ette!“ ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav.

Heategevuskontserdi kava koosneb eesti heliloojate loomingust. Esimeses osas kõlavad Arvo Pärdi, Veljo Tormise ja Pärt Uusbergi teosed ning Erkki-Sven Tüüri uus kooriteos “Ukrainale” (esmakordselt kontsertettekandes). „Ukrainale“ on kirjutatud murest ja südamevalust Ukrainas toimuva pärast. Segakoorile loodud teoses on kasutatud ukrainakeelseid tekste Jesaja ja Habakuki raamatutest.

“Kivistunud lein mu sees paradoksaalsel kombel pulbitses ja nõudis väljapääsu. Miks ma selle laulu kirjutasin? Et anda omalt poolt mingi panus, et inimesed, kes seda kuulevad, saaksid sellega osastuda.” (Erkki-Sven Tüür)

Kontserdi teises osas tuleb ettekandele Erki Pärnoja “Anima Mea”.

Kogu heategevuskontserdi tulu läheb kiirabiautode ja minibusside vajalike vahenditega sisustamiseks ja saatmiseks otse Ukraina linnadesse, kust seda abi palutakse. MTÜ Slava Ukraini vabatahtlikud on sõjakoldesse kohale toimetanud juba 23 kiirabiautot, mis on ostetud ja komplekteeritud Rotary Klubi liikmete abiga. Iga auto täitmiseks humanitaarabi ja meditsiinivahenditega kulub keskeltläbi 30 000 eurot.

Toetuspiletid hinnaga 15, 20, 30 ja 50 eurot saadaval Piletitaskust: https://www.piletitasku.ee/et/event/1587

Kontserdi korraldamisega on seotud: MTÜ Collegium Musicale, Monday Morning Management, Ekspress Meedia, MTÜ Slava Ukraini.

Slava Ukraini!