EMTA95 kutsub: Sümfooniaorkester ja elektroonika

Kolmapäeval, 8. aprillil kelll 17 toimub Tallinna Metodisti Kirikus (Narva mnt 51) kontsert “Sümfooniaorkester & elektroonika”. Kontserdil tuleb ettekandele Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengite uudislooming. Teoseid esitab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester. Dirigent on Toomas Vavilov.

Esitusele tulevad teosed:

Johanna Kivimägi “Unekujud”
Alisson Kruusmaa “Pala sooloklaverile ja sümfooniaorkestrile”, solist Johan Randvere
Marianna Liik “Artic Desert”
Raul Sööt “Murdepunkt”
Imre Sooäär “The song of the singing bowl” kandle soolo Kristi Mühling, elektroonika Tammo Sumera
Giovanne Trancerdi “Frattura/Sisma”
Sofia Garcia Aleman “Bajo un sauce”
Mart Jürisalu  “Tilut joosi üle mäe”

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester (EMTA SO) on eesti professionaalsete orkestrantide kasvulava, mida on läbi aegade juhatanud peaaegu kõik tuntud eesti dirigendid alates Roman Matsovist ja Eri Klasist ning lõpetades Toomas Vavilovi ja Risto Joostiga. Musitseeritud on ka mitmete välisdirigentide käe all ning esinetud näiteks Saksamaal, Rootsis ja Soomes. Igal aastal toimub orkestril üks kontsert koostöös ERSOga, kahe aasta tagant tehakse ühisprojekt EMTA ooperistuudioga, mille käigus tuuakse lavale kas vokaalsümfooniline suurvorm või ooper.

Keskmiselt viis kava aastas publiku ette toov kollektiiv on saavutanud tunnustust ka välismaal. Mitmel korral on edukalt esinetud Berliinis toimuval festivalil “young.euro.classic”, kus näiteks 2005. aastal esitati Ülo Kriguli teost “JenZeits”, mis tõi heliloojale alla 30aastaste heliloojate kategoorias peapreemia. 30-aastaste heliloojate kategoorias peapreemia toonud teost “JenZeits”, dirigeeris Paul Mägi. Kontserdireisid on viinud orkestrit ka Rootsi ja Soome. Septembris 2009 oli EMTA SO baasorkestriks ABAMi (Association of Baltic Academies of Music) rahvusvahelisel orkestriakadeemial. 2010. aasta märtsis toodi Eestis esmakordselt ettekandele Krzysztof Penderecki teosed “Concerto grosso” ja “Ciaccona”, neist viimane helilooja enda dirigeerimisel.

Sissepääs 2 eur (piletid müügil kohapeal)

uudislooming_EMTA