EMTA esitleb: Noorte heliloojate uudislooming

Kolmapäeval, 30. aprillil kell 17 astuvad Tallinna Metodisti Kirikus (Narva mnt 51) lavale Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammeransamblid ning EMTA Sümfooniaorkester, dirigeerib Toomas Vavilov. Esitlusele tuleb noorte heliloojate looming – Pärt Uusberg, Sander Pehk, Rolf Roosalu, Kaisa Jõhvik, Jakob Juhkam, Siimeon Liik ja Kadri Laanes.
Kavas:
Jakob Juhkam Telliskuu
lint (stereo)Kadri Laanes Jäälõhed (Crevasses)
lint (stereo)Siimeon Liik Koidueelne
Esitavad Priit Rusalepp (trompet) ja Karl Petti (el.kitarr)

Rolf Roosalu Keskööpäike
Marcel Johannes Kits (tšello) ja Age Juurikas (klaver). 

Kaisa Jõhvik Linn
lint (kvadro)                                     

Sander Pehk Nishida kanali ääres I
Toomas Vavilov (klarnet), Johan Randvere (klaver)

Pärt Uusberg Pala sümfooniaorkestrile
EMTA sümfooniaorkester, dirigent Toomas Vavilov

Kadri Laanes Samsara
EMTA sümfooniaorkester, dirigent Toomas Vavilov

Sander Pehk  Nishida kanali ääres II
Toomas Vavilov (klarnet),  Johan Randvere (klaver)

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester (EMTA SO) on eesti professionaalsete orkestrantide kasvulava, mida on läbi aegade juhatanud peaaegu kõik tuntud eesti dirigendid alates Roman Matsovist ja Eri Klasist ning lõpetades Toomas Vavilovi ja Risto Joostiga. Musitseeritud on ka mitmete välisdirigentide käe all ning esinetud näiteks Saksamaal, Rootsis ja Soomes. Igal aastal toimub orkestril üks kontsert koostöös ERSOga, kahe aasta tagant tehakse ühisprojekt EMTA ooperistuudioga, mille käigus tuuakse lavale kas vokaalsümfooniline suurvorm või ooper.
Keskmiselt viis kava aastas publiku ette toov kollektiiv on saavutanud tunnustust ka välismaal. Mitmel korral on esinetud Berliinis toimuval festivalil “young.euro.classic”, kus näiteks 2005. aastal esitati Ülo Krigulile alla 30-aastaste heliloojate kategoorias peapreemia toonud teost “JenZeits”, dirigeeris Paul Mägi. Kontserdireisid on viinud orkestri ka Rootsi ja Soome. Septembris 2009 oli EMTA SO baasorkestriks ABAMi (Association of Baltic Academies of Music) rahvusvahelisel orkestriakadeemial. 2010. aasta märtsis toodi Eestis esmakordselt ettekandele Krzysztof Penderecki teosed “Concerto grosso” ja “Ciaccona”, neist viimane helilooja enda dirigeerimisel.
Toomas Vavilov on EMTA puhkpilliosakonna juhataja, sümfooniaorkestri dirigent ja klarnetiõppejõud.  Vavilov oli Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liige   ning aastatel 2004-2006  teine dirigent. Aastatel 2006 kuni 2008 oli Vavilov Vanemuise muusikajuht ja peadirigent. Klarnetistina debüteeris Vavilov 1988. aastal Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees Peeter Lilje juhatamisel. Lisaks on ta soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Vanemuise Sümfoonikute, Eesti Kaitseväeorkestri, Tartu Keelpilliorkestri, Hortus Musicuse, Läti Riikliku Kammerorkestri ja Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri ees, eriliseks sündmuseks oli 1999. aastal Eino Tambergi Klarnetikontserdi esitus Saksamaal orkestriga Norddeutsche Rundfunkorchester.
Toomas Vavilov oli aastal 1991 Eesti Kontserdi festivali „Klarnet 300“ peakorraldaja ning taastas aastal 2008 Eesti puhkpillimängijate konkursi. Ta on juhendanud järjepidevalt puhkpilliõpilaste suvekursusi Elvas ja Põltsamaal ning kuulunud erinevate konkursside žüriisse. Toomas Vavilov on saanud 2001. aastal Eesti Kultuurkapitali sihtkapitali aastapreemia ja 2005. aastal interpreedi aastastipendiumi.
Noorte heliloojate looming 30.04.14