EMTA 97. hooaja avavad säravad akordionistid Henri Zibo ja Mikk Langeproon

Teisipäeval, 13. septembril kell 19 avavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis 97. hooaja akordionistid Henri Zibo ja Mikk Langeproon. Ühtlasi avatakse kontserdiga EMTA uus kontserdisari “Tudengiteisipäev”. Kontsert on tasuta.

Kontserdisari “Tudengiteisipäev” peegeldab EMTA muusikute laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Sarja avalöögi teevad noored talendid Henri Zibo ja Mikk Langeproon, kes mõlemad on kuulsad oma hea sõrmejooksu ja muusikaliste tunnetuse poolest. Mõlemad on publikut võlunud ka ETV telekonkursil “Klassikatähed”.

Kavas M. Mussorgski, L. Boellmann, P. Makkonen, P. Londonov

Mikk Langeproon alustas akordioniõpinguid 8-aastaselt Tallinna Muusikakoolis. 2011. aastal astus ta G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli klassikalise akordioni erialale Tiina Välja klassi, mille lõpetas kiitusega ning talle omistati Otsakooli hõbemärk. Paralleelselt lõpetas ta Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kuldmedaliga. 2014. aasta sügisest täiendab  Mikk end Soomes Sibeliuse akadeemias Matti Rantaneni  käe all.

Mikk Langeproon on korduvalt saanud auhinnalisi kohti konkursil „Parim noor muusik“. Lisaks võitis ta 2014. aastal Eesti Noorte Akordionistide konkursil vanema vanusegrupi. Mikk on esindanud Eestit edukalt ka rahvusvahelisel tasandil, muuhulgas saavutas mainekal Vilniuse akordionikonkursil teise koha. Lisaks solistitegevusele viljeleb Mikk Langeproon ka kammermuusikat. 2013. aastal pärjati ta Maxima Tulevikutalendi tiitliga muusika, kunsti ja kultuuri valdkonnas. Märkimist väärib ka 2014. aastal konkursi Round Table eripreemia ning edukas esinemine telekonkursil „Klassikatähed 2016“.

Henri Zibo alustas akordioniõpinguid 10-aastaselt Haapsalu Muusikakoolis õpetaja Sirje Roogla käe all, lõpetades muusikakooli kiitusega. 2012-2015 õppis Tallinna Muusikakeskkoolis akordioni erialal Aivi Tilga juures ning 2015. aasta sügisest õpib Tiina Välja akordioniklassis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Henri Zibo on osalenud mitmetel konkurssidel: Tallinna Muusikakeskkoolis käies pälvis ta VII ja VIII vabariiklikul noorte akordionistide konkursil esikoha ning telekonkursil “Klassikatähed 2014” II koha. Muusikaakadeemia esimesel aastal õnnestus Henril saada Lätis Daugavpilsis toimunud rahvusvahelises akordionistide konkursil „Naujene 2016“ 2. koht. Ta on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Eesti Kaitseväeorkestri, Klaaspärlimäng Sinfonietta ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Ta on osalenud erinevate akordionitippuda meistrikursustel, nt Mika Väyrynen, Matti Rantanen, Geir Draugsvoll, Mikko Luoma, Claudia Buder ja Andreas Borregaard.