Selgunud on EK:Labori, noorte produtsentide võistlusprogrammi 2016. aasta sündmused:
29. novembril kell 19 ja 30. novembril kell 15 ja 19 on Estonia kontserdisaalispubliku ees loomingulise kollektiivi CLOE audiovisuaalne teos “KORIDOR”. Autorid ise iseloomustavad teost sedasi: “Video, valgus, koreograafia ja muusika on etenduses üksteisest lahutamatud osised, mille koosmõjul kutsume publikut ühist teekonda kogema. Kontserdi audiovisuaalne kujundikeel loob maailma, milles kohtuvad reaalsus ja illusioon. Pilt laguneb helideks ja helid valguvad ruumi.” Kollektiivi CLOE kuuluvad heliloojad Einike Leppik ja Ove-Kuth Kadak ning videokunstnik Carl-Robert Kagge. Esitavad Tamar Nugis (vokaal), Varvara Mikhaylova (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Kalle Klein (saksofon), Mari Targo (viiul), Talvi Nurgamaa (vioola), Johanna Randvere (tšello), Tiit Joamets (löökpillid) ja Indrek Kornel (tants, koreograafia). Lisainfo: etenduskoridor.ee.
29. novembril kell 21 toimub Kumu auditooriumis eelkuulamisega kontsertetendus ”KOMMENTAARIUM”. Projekti meeskonnaks on helilooja Marianna Liik ja produtsent Leika Leemets. Sündmusele eelnevatel nädalatel on kõigil huvilistel võimalik internetis kuulata esitusele tulevat muusikat, ligipääs antakse avalikkusele teada õige pea. Vastavalt projekti pealkirjale, on igaühel võimalik teoseid vabas vormis kommenteerida. Valik kommentaare põimitakse kontsertetenduse osaks improvisatsiooni kaudu, luues unikaalse loomingulise kontakti kuulajate ja esitajate vahel.
Kontserdil esinevad Laura Põldvere (improvisatsioon), Aare Tammesalu (tšello), EMTA löökpilliansambel Vambola Kriguli juhendamisel ja kammerkoor Collegium Musicale Endrik Üksvärava juhatusel. Valgusrežii ja lavastus pärinevad Kristjan Suitsult.
EK:Labor on Eesti Kontserdi uue publiku, muusikaekspordi ja haridusprogramm. Ettevõtmine toimub teist aastat, selle 2015. aasta sündmustest pälvis suurt tähelepanu Aleksander Žedeljovi audiovisuaalne etendus “Mehhaaniline klaver”.
Eesti Kontsert tagab osalema valitud meeskondadele projektitoetuse, erinevaid konsultatsioonivõimalusi (sh rahvusvahelise mentori osalus) ning infrastuktuuri tuge. Võistluse žürii liikmed on Priit Raud, Timo Steiner ja Annely Köster, rahvusvaheliseks mentoriks kunstide keskuse Flagey (Brüssel) direktor Gilles Ledure, produtsendiks Madis Kolk.
Programmi eesmärk on noorte muusikasündmuste korraldajate arendamine ja neile tegutsemisvõimaluste loomine Eestis ja välismaal, samuti innovatiivsete loominguliste lahenduste ja sündmusformaatide otsing uute sihtrühmade ja publikugruppide kaasamiseks.
Fotol: helilooja Marianna Liik