Eesti tippinterpreetide esituses kuuleb suurejoonelisi teoseid

Sel nädalal annavad Mari Poll, Henry-David Varema ja Mihkel Poll kaks kammermuusika kontserti Tallinnas ja Jõhvis. „I nagu Interpreet“ sarja raames toimuvate kontsertide kavas kõlavad Felix Mendelssohni ja Sergei Rahmaninovi klaveritriod.

Eesti tippinterpreetidest koosnev trio – viiuldaja Mari Poll, tšellist Henry-David Varema ning pianist Mihkel Poll mängivad koos juba palju aastaid, üllatades publikut mitmekülgsete kontserdikavadega ning esitades suurte heliloojate loomingut austuse ja kirega.

Käesoleval nädalal on interpreetide esituses võimalik nautida üht Felix Mendelssohni populaarseimat teost – suurt virtuoossust nõudvat esimest klaveritriot. Pianist Mihkel Polli sõnul toob Mendelssohni trio meelde 19. sajandi heliloojad-virtuoosid, kes suutsid pillidel kujutada inimtunnete rikkust selle kõige erinevamais varjundeis. Kammerkontserdi teises pooles kõlab Sergei Rahmaninovi monumentaalne klaveritrio nr 2 alapealkirjaga „Eleegiline“, mis pühendatud Pjotr Tšaikovski mälestusele. „Tegemist on ühe romantismiajastu mõjuvama kammermuusikateosega, mis kuulub kindlasti Rahmaninovi ilusaimate teoste hulka,“ sõnab Poll, „selle esitamine on eriline sündmus interpreetidele ning loodame väga, et ka publikule!“

Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Kontserdi koostöösari „I nagu Interpreet“ väärtustab Eesti interpreeti ja tema loomingut. Sarjas esinevad Eesti Interpreetide Liidu liikmed.

Kontserdid toimuvad 23. aprillil Estonia kontserdisaalis ja 24. aprillil Jõhvi kontserdimajas.