Eesti muusikute osalusel valminud “Tallinna Missa” plaat nüüd saadaval

Suurbritannia helilooja Roxanna Panufniku “Dance of life – Tallinn Mass” salvestati Warner Classics´i poolt ja on tänasest, 3.veebruarist saadaval ülemaailmses veebipoes amazon.co.uk

“Ega me esialgu ei osanud arvata, et nii suurele ettevõtmisele “jah” ütleme”, rääkis dirigent Endrik Üksvärav. “Kui Heili Vaus-Tamm Tallinna filharmooniast helistas ja küsis, kas Collegium Musicale saaks Tallinna missa maailmaesiettekandel osaleda, siis oli aega selleni jäänud ca üks kuu ja kohe peale seda ootas koori kõrgetasemeline konkurss Itaalias. Kuid nagu öeldakse, kes ei riski, see šampust ei joo! Laulsime Tallinna missat ja konkursilt võtsime pärast kõik esikohad, mis võtta andis,” naerab Üksvärav. “See, et plaadi salvestamisel osalesime, oli selles mõttes asjade loomulik jätk. Loomulikult oleme selle üle uhked ja rõõmsad – see on suur tunnustus teha plaati maailmas tunnustatud plaadifirmaga. Ning seoses plaadiarvustustega oleme nüüdseks käinud läbi mitmest Briti tunnustatud ajalehest ja kõlanud ka BBC Radio 3 eetris”

Plaadi valmimisel andsid eesti muusikutest oma panuse kammerkoor Collegium Musicale, ETV Tütarlastekoor, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor, Tallinna kammerorkester, Jaak Johanson (jutlustaja) ning dirigent Mihhail Gerts. Soprani solist on Patricia Rozario (UK).

Koorid valmistasid ette dirigendid Endrik Üksvärav ja Aarne Saluveer. Salvestus toimus eelmise aasta mais Tallinnas Eesti Raadio 1.stuudios.

Tallinna Missa maailmaesiettekanne toimus 29.juunil 2011 Tallinnas. Teose tekstide autorid on Doris Kareva ja Jürgen Rooste.  Teoses kõlavad mitmel korral motiivid, mis meenutavad Tallinna kiriku kellade helinat. Teos telliti 2011. aastaks, mil Tallinn kandis Euroopa Kultuuripealinna tiitlit.

Plaadi ametlik lehekülg siit

Fotol (vasakult): Heili Vaus-Tamm, Aarne Saluveer, Mihhail Gerts, Endrik Üksvärav ja Johan Üksvärav. Foto on tehtud 22. jaanuaril 2014 Londonis toimunud plaadiesitlusel.

IMG_1249