Eesti muusikud osalevad koorijuhtide konverentsil Ameerikas

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerkorkester ja dirigent Tõnu Kaljuste osalevad Ameerika koorijuhtide assotsiatsiooni konverentsil (lüh. ACDA) Salt Lake Citys.

26. veebruaril antakse kaks kontserti, mille kavasse on Tõnu Kaljuste valinud Arvo Pärdi teose „Aadama itk“, Brett Deani „Carlo“ ja Lepo Sumera teose „Concerto per voci e strumenti“ III osa. Eesti publikule esitati sama kava 19. veebruaril Mustpeade Maja saalis festivali „Täiuslik vaikus“ avakontserdil.

ACDA konverentsi võib pidada Ameerika Ühendriikide üheks olulisemaks koorimuusika tähtsündmuseks. Lisaks esinemistele ACDA konverentsil annab Eesti Filharmoonia Kammerkoor kolm a cappella kontserti, mis toimuvad 27. veebruaril Denveris, 28. veebruaril Beaver Creekis ja 2. märtsil Washingtonis. Kontsertidega tähistatakse Arvo Pärdi 80. ja Veljo Tormise 85. juubelit. Kavasse on lisatud ka Jean Sibeliuse „Rakastava“, et  märkida soome kuulsaima helilooja 150. sünniaastapäeva. A cappella kontserte korraldab agentuur Opus 3 Artists.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Tallinna Kammerkorkestri ja Tõnu Kaljuste  koostöös on aastakümnete jooksul sündinud palju eredaid kontserte erinevate kavadega nii Euroopa kui USA ja Austraalia lavadel, sealhulgas ka Carnegie Hallis, Kennedy Keskuses, Mehhiko Cervantino festivalil jm. Palju kiitvaid hinnanguid on pälvinud see koosseis Arvo Pärdi teoste esituste eest, mida tõendab auhinnatud salvestiste hulgas ka paljumainitud Grammy-auhind.

EFK nigulistes