Eesti muusikale pühendatud Varssavi muusikafestival Ogrody Muzyczne / Muusikaaiad

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul on eesti muusikud kutsutud peakülalistena Poola mainekale muusikafestivalile Ogrody Muzyczne / Muusikaaiad.
 
Kolmel juulikuu esmaspäeval astuvad Varssavi kuningalossi sisehoovi laval publiku ette Eesti Klaveriorkester (3.07), ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri dirigeerimisel (10.07), Vox Clamantis ja Sven Grünbergi ansambel (24.07).

Festivali Muusikaaiad on alates 2001. aastast korraldatud igal aastal. Selle programmis on üle kolmekümne ürituse: kontserdid, filmid, ooperid, balletid. Korraldajad on seadnud eesmärgiks tuua publiku ette originaalsed ning laia avalikkuse jaoks uudsed ideed ja artistid. Igal aastal keskendub festival erinevale teemale. Viimastel kordadel on teemaks olnud Euroopa Liidu eesistujamaa kunst ja kultuur. Nii on erilise tähelepanu osaliseks saanud Belgia, Prantsusmaa, Küprose, Leedu, Itaalia jt maade kunst ning kultuur. Järjekorras 17. festival (1.–26. juuli 2017) on pühendatud Eestile.
Algusest peale on kontserdipaigana kasutatud spetsiaalselt festivali jaoks Varssavi kuningalossi hoovi püstitatud 1000-kohalist telki. Festivali külastab tavapäraselt 40 000–50 000 inimest, kellest suur osa on festivali püsikuulajad.

Festivali kunstiline juht on tunnustatud poola helilooja ja pianist Zygmunt Krauze.
Festivali koduleht: http://www.ogrodymuzyczne.pl/   

Kontserdid on pühendatud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Kontserdid korraldab Eesti Kontsert koostöös Riigikantselei ja Eesti Suursaatkonnaga Varssavis.