Eesti metsosopran Tuuri Dede laulab Berliini Filharmoonias

Eesti metsosopran Tuuri Dede soleerib täna, 5. jaanuaril kell 20 Berliini Filharmoonias koos Skandinaavia-Saksa Noorteorkestriga. Dirigent on Andreas Peer Kähler.

Tuuri Dede on lõpetamas Sibeliuse Akadeemias laulueriala magistriõpet Annika Ollinkari käe all ning valiti koos baritoni Simon Barradiga kontserdile solistideks Sibeliuse Akadeemias toimunud sisekonkursil. Koos esitavad nad kontserdi esimeses osas viis laulu Gustav Mahleri kogumikust „Des Knaben Wunderhorn“. Kontserdi teises pooles tuleb ettekandele Jean Sibeliuse „Kullervo“, kus Tuuri Dede esitab Kullervo õe ja Simon Barrad Kullervo osa.

Enne õpinguid Sibeliuse Akadeemias õppis Tuuri Dede laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Teele Jõksi juures ning on täiendanud ennast ka Milano Verdi Konservatooriumis (2010-2011). Noore lauljatari senine esinemiskogemus on muljetavaldav ja mitmekesine. Muuhulgas on tema saavutuste hulgas sellised rollid nagu Dorabella roll, Mozarti ooperist„Cosi fan tutte“; ema, teetass ja kiil Raveli ooperist „L’enfant et les sortileges“ („Laps ja nõidus“); Arieli roll Sibeliuse teoses „Myrsky“ ja Frida roll Kalevi Aho „Frida y Diego“ maailmaesiettekandes. Tuuri Dede on saavutanud tunnustust konkurssidel: 3. koha 2014. aasta Mart Saare konkursil ning 4. koha ja Sibeliuse perekonna eripreemia Sibeliuse konkursil Soomes 2015. aastal.

Aprillis 2016 on tulemas tema soolokontsert Helsingis, Kirpilä Kunstimajas, kus kavasse tulevad palad Sibeliuse, Debussy ning Eino Tambergi loomingust.

Lisainfo Berliini Filharmoonias toimuva kontserdi kohta siit

Teksti autor: Grete Kõrvits

IMG_3336