Eesti Kontsert üllatab sel kevadsuvel kahe Saksa tipporkestri ja noorte staaridega

Koostöös festivaliga Saksa kevad toob Eesti Kontsert lähiajal publiku ette kaks kõrgetasemelist Saksa orkestrit. Sümfooniaorkestri gastroll on üks kulukamaid kultuurivahetuse vorme. Eestis toobki külalisorkestreid maale põhiliselt vaid Eesti Kontsert.

13. ja 14. mail annab Tallinnas ja Tartus kontserdi SWR Symphonieorchester Stuttgardist ning 12. juunil on Estonia kontserdisaalis laval WDR Sinfonieorchester Köln. Neist esimest saab klassikaraadio vahendusel kuulata kogu Eesti, mis on märkimisväärne sündmus, sest reeglina ei taha orkestrid otseülekandeid lubada. Eestile tehti sel korral kena erand. 

Tavaliselt tulevad kuulsate orkestritega kaasa tunnustatud maestrod-dirigendid. Et aga mõlema orkestri ees soleerib uue aja interpreedistiiliga tõusev täht, on suur boonus. Nii saab Eesti kuulaja mais kaasa elada argentiina tšellistile Sol Gabettale, keda kutsutakse ka „päikseks klassikataevas“, sest tähendab ju Sol hispaania keeles päikest. Eesti publikul on vedanud ka repertuaariga, kuna ettekantav Elgari tšellokontsert on üks Gabetta firmamärke. Veebis levib video, kus ta mängib seda pillil, millesse on paigutatud infrapunakaamerad – sisu ja vormi, helide ja värvide ühtsus on haruldane ja haarav vaatepilt. Kui Gabetta puhul tõstetakse esile aristokraatset stiili ja elegantset musitseerimist, siis juunikuise kontserdi solist Gautier Capuçon vaimustab tasakaalus kerguse ja dramatismiga. 

Noor prantsuse tšellist Gautier Capuçon teeb lisaks tavapärasele karjäärile koostööd maailma tipp-moelooja Louis Vuittoni fondiga, andes kontserte ning meistrikursusi eesmärgiga viia klassikaline muusika uue publikuni

Mõlema kontserdi kava on kindlapeale minek: Brahms, Elgar, Dvořák. 

Dirigentidest on maikuus orkestri ees suurte vene dirigentide hulka kuuluv Vassili Sinaiski ja juunis maailma tippdirigent Jukka-Pekka Saraste.

SWR_Symphonieorchester_Foto_SWR_Uwe_Ditz_(1)