Eesti Kontserdi juubelipidu lükkub sügisesse

Tulenevalt valitsuse otsusest pikendada piiranguid kultuurisündmustele jätab Eesti Kontsert ära kõik mais toimuma pidanud kontserdid, ära jääb ka Vanemuise kontserdimaja hooaja lõppkontsert aprilli lõpus. Eesti Kontserdi 80. juubelisünnipäevale pühendatud suurkontserdid toimuvad oktoobris.

Eesti Kontserdi juhi Kertu Orro sõnul sündis seekordne otsus väga raske südamega, kuid see on aus nii kontserdipubliku kui ka esinejate suhtes. „Paljusid kontserte enam edasi lükata pole võimalik. Loodame väga, et saame juunisse kavandatud kontserdid ikkagi teoks teha ning juulis algab viimaks ometi ka kauaoodatud festivalisuvi,“ rääkis ta. Mullu edasi lükatud Haapsalu Tšaikovski festival on kavandatud toimuma 1.–4. juulini ning Saaremaa ooperipäevad 20.–25. juulini.

Tänavu oma 80 tegutsemisaasta juubelit tähistav Eesti Kontsert loodab suure sünnipäevapeo koos Eesti Rahvusmeeskoori, Hortus Musicuse ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga korraldada oktoobris.

Ära jäävate kontsertide piletid ostetakse tagasi kuni 1. septembrini. Pileti saab tagastada meili teel, saates selleks e-pileti või foto piletist ja arveldusarve numbri aadressil tagasiost@concert.ee, või kontserdimajade kassades.

Eesti Kontsert vabandab ebamugavuste pärast!

Fotol: Saksamaal resideeriv sopran Mirjam Mesak pidi Eestis esinema mai keskel, kuid kehtivad piirangud tõmbasid sellele plaanile kriipsu peale. Foto autor: Wilfried Hosl