Eesti Interpreetide Liidu hooaja avab pianist Sten Lassmann.

Reedel, 1.septembril alustab Eesti Interpreetide Liit 16. kontserthooaega. Kell 19 Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas toimuval avakontserdil astub üles Eesti noorema põlvkonna tuntumaid pianiste Sten Lassmann.

Sten Lassmann, kes on saanud suure tähelepanu osaliseks nii kodu- kui ka välismaal, on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ning õppinud lisaks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale ka Pariisi Konservatooriumis ning Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias. Ta on esinenud mitmetes mainekates kontserdisaalides, alates Londonist ja lõpetades Pekingiga. Lassmann on tegev solisti, kammermuusiku ja pedagoogina.

Kontserdil kõlavad Ludwig van Beethoveni klaveriloomingu tähtsaimate ja tuntumate teoste hulka kuuluvad „Eroica-variatsioonid“ ja sonaat „Appassionata“, mis loovad silla klassikalise ja romantilise esteetika vahele. Viimast peetakse oluliseks verstapostiks klahvpillimuusika ajaloos ja on kahtlemata Beethoveni üks ulatuslikumaid ja tehniliselt nõudlikumaid sonaate.

Lisaks mahub Interpreetide Liidu uude hooaega veel palju põnevaid ja kuulamist väärivaid kontserte. Üles astuvad nii solistid kui kammerkoosseisud Eesti parimate interpreetide osalusel. Kontserdid toimuvad nii Tallinna erinevates kontsertsaalides kui ka väiksemates kohtades üle Eesti. Veebruaris saab Estonia kontsertsaalis teoks Eesti Vabariigi 100 sünnipäevale pühendatud klaverimuusika festival “Virmalised”. Lisaks toimuvad kogu hooaja vältel kord kuus Estonia kontserdisaalis kammermuusika kontserdid, mis kannavad alapealkirja „Peterburi sillad“. 9 kontserti toovad publikuni ajalooliselt olulise kultuurikantsi ja meile lähima maailmalinna Peterburi hõngu. Sarja esimesel kontserdil, 20. septembril, esinevad Euroopa kõrgkoolides õppinud noored eesti interpreedid Triin Ruubel (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Marcel Johannes Kits (tšello), Henry-David Varema (tšello) ja Kärt Ruubel (klaver).