Eesti Filharmoonia Kammerkoor tähistab 40. sünnipäeva ooperifestivalil

Eesti Filharmoonia Kammerkoori asutamisest Tõnu Kaljuste poolt möödub täna, 1. juulil 40 aastat. Sündmust tähistab koor Lõuna-Prantsusmaal, kus osaletakse mainekal Aix-en-Provence’i ooperifestivalil kahes lavastuses – Kaija Saariaho ooperi Innocence” maailmaesiettekandel Susanna Mälkki juhatusel ja Richard Wagneri ooperis Tristan ja Isolde”, mida juhatab Sir Simon Rattle.

Sünnipäevahooaeg on täis olulisi kontserte nii Eestis kui väljaspool. Järgmine hooaeg toob peadirigendiks tagasi Tõnu Kaljuste, kelle koostatud kavad ja interpretatsioon jätkavad SA Eesti Filharmoonia Kammerkoori juhi Esper Linnamägi hinnangul kollektiivi arendamist ning muusikalise horisondi laiendamistütleb Linnamägi.

Esimeste kontsertidega Kaljuste käe all tullakse publiku ette 7. ja 8. augustil Nargenfestivali korraldatud festivalil “Tormise tuules: Kalendrilaulud” Tallinnas ja Viljandis.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor Foto: Kaupo Kikkas

Hooaja jooksul osaletakse Pärdi Päevadel Eesti erinevates linnades, Mito festivalil Pisas, Milanos ja Torinos, esinetakse Zürichi Tonhalles, Amsterdami Muziekgebouw’s jm. Koostöös Tallinna Kammerorkestri ja Tõnu Kaljustega antakse kontserte sarjas „Bachi pärlid” ja koos Flandria sümfooniaorkestriga minnakse turneele Belgiasse.

EFK pakub sünnipäevahooajal oma kuulajatele repertuaari, kus leidub muusikat nii maailmaklassikast kui nüüdismuusikast, nii kammerlikke kui vokaalsümfoonilisi teoseid, heliloojateks Arvo Pärt, Veljo Tormis, Tõnu Kõrvits, Bach, Beethoven, Durufle, Bruckner, Liszt, Cage jpt. Plaadistustegevus jätkub Ülo Kriguli esimese autoriplaadi salvestamisega. Lisaks Tõnu Kaljustele on külalisdirigentidena koori ees Kaspars Putniņš, Pärt Uusberg, Andres Mustonen, Olari Elts, Andrew-Lawrence King ja Kristiina Poska.

Koori 40 tegevusaastast valmib sügisel ka raamat, mis heidab pilgu sellele teekonnale erinevatest rakurssidest. Pidulik sünnipäeva galakontsert leiab aset aga järgmisel suvel 1. juulil 2022.