Corelli Music jätkab juubelikontserte sarjas “Eesti mõisad 2017” kunstikoostööga

Kontserdiagentuuri Corelli Music selle aasta märksõna on barokkansambel Corelli Consort, kes tähistab alates juunist oma 25. tegevusjuubelit paljude kontsertidega läbi kogu selle aasta. Juuli lõpus jätkatakse heategeva kontserdisarjaga  „Eesti mõisad 2017“. Põneva lisa ja toetuse heategevusse annab ka kunstialane koostöö Haus Galeriiga, mis algab juba juuli alguses. Mall Nukke mõisate ja EV100-temaatiline maalinäitus on avatud alates 5. juulist kuni kontserdini 27. juulil Lihula mõisas, augustis-septembris Haus Galeriis ning see lõpeb heategeva oksjoniga Hummuli mõisakooli toetuseks.

Sari “Eesti mõisad”on barokkansambli Corelli Consort osalusel toimunud igal suvel alates aastast 1999, läbi on mängitud 75 mõisa üle kogu riigi ja toetatud 18 väikest mõisakooli, -lastekodu, -hooldekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. 27.-30. juulil 2017 toimuvad kontserdid Lihula, Vana-Vigala, Heimtali ja Hummuli mõisates. Laste- ja noorteaastale sobivalt on 3 neist mõisakoolid ja sarja toetus läheb Hummuli mõisakooli laste loovuse arendamiseks. Esinevad juubilar Corelli Consort ajastu pillidel, noor tõusev täht metsosopran Tuuri Dede ja Jüri Kuuskemaa oma tuntud headuses.

EESTI MÕISAD 2017:
N, 27. juuli 2017 kell 18 Lihula mõis (Lihula kihelkond, Läänemaa)
R, 28. juuli 2017 kell 18 Vana-Vigala mõis (Vigala kihelkond, Raplamaa)
L, 29. juuli 2017 kell 18 Heimtali mõis (Paistu kihelkond, Viljandimaa)
P, 30. juuli 2017 kell 17 Hummuli mõis (Helme kihelkond, Valgamaa) – PILETITETA!

ESINEJAD:
Solist metsosopran TUURI DEDE
Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel:
Mail Sildos – barokkviiul, Villu Vihermäe – barokktšello, Imbi Tarum – klavessiin
Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

KAVA: kaunimad aariad ja säravad pärlid barokiaja muusikast – Bach, Händel, Purcell jt

Corelli Consort andis esimese kontserdi 27. juunil 1992 Püha Vaimu kirikus Tallinnas ning sealtpeale on pidevalt rikastanud meie muusikaelu barokkmuusika kontsertidega ajastu pillidel ajalooväärtuslikes paikades  – mõisates, kirikutes, muusikasalongides. Väliskontserdid on CC viinud Soome, Itaaliasse ja mitu korda ka Austriasse.