Collegium Musicale tegi Olav Ehalale kingituseks muusikavideo

Täna tähistab 70. juubelit armastatud helilooja Olav Ehala. Collegium Musicalel valmis heliloojale kingituseks muusikavideo ning millest muust kui ikka armastusest – Olav Ehala „Vaid see on armastus“.

Olav Ehala kirjutas selle igihalja laulu Enn Vetemaa tekstile 21-aastaselt. Laul pärineb Arvo Kruusemendi mängufilmist “Don Juan Tallinnas”.

„Olav Ehala muusika on inimlik ja siiras, samas omade keerukustega. Kõlapildi ja harmoonia järgi suudab ilmselt igaüks ära tunda, et tegemist on Ehala loominguga, see on lihtsalt nii eriline ja isikupärane,“ ütles dirigent Endrik Üksvärav.

Collegium Musicale esitus on eraldi tänavu suvel selleks tähtpäevaks salvestatud. Video valmis Hiiumaal, Kõrgessaares, Ninaotsas. Collegium Musicale astub üles ka 28. septembril Alexela kontserdimajas toimuval Olav Ehala sünnipäevakontserdil.

Olav Ehala /Enn Vetemaa „Vaid see on armastus“
Kammerkoor Collegium Musicale
Dirigent Endrik Üksvärav

Segakoori seade: Peeter Perens
Helirežissöör: Tanel Klesment (Audiomaja)
Video: Indrek Kasesalu

Vaata videot siit:

https://www.youtube.com/watch?v=11Gkt7fjFa0

Tallinnas tegutsev Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori asutaja ja dirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, eriti oluline on eesti heliloojate looming. Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme.
Koori üheksa tegevusaasta sisse jäävad lisaks Eestile kontserdid ja festivalid Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis, Liibanonis, Kreekas, Hollandis ja Jaapanis.
Olulistest festivalidest olgu nimetatud RheinVokal ja Schleswig-Holstein (Saksamaa), Al Bustani Rahvusvaheline Muusika ja Kunstide Festival (Liibanon), Morava Sügis (Tšehhi Vabariik) ja Wratislavia Cantans (Poola). Kollektiividest on koostööpartnerid olnud Helsingi Barokkorkester (Soome), Raschéri Saksofonikvartett (Saksamaa), NFM Leopoldinumi Kammerorkester (Poola), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester,Tallinna Kammerorkester, barokkansambel Barrocade (Iisrael) jt. Collegium Musicale annab aastas keskmiselt 40 kontserti. Koori tegevust toetavad kultuuriministeerium, kultuurkapital, Tallinna linn ja Ida-Tallinna keskhaigla.
Eesti Kooriühing on pärjanud Collegium Musicalet kolmel korral aasta
koori tiitliga (2017, 2014 ja 2011). Eesti Kultuurkapital tunnustas 2018. aastal kammerkoori Collegium Musicale ja dirigent Endrik Üksväravat aastapreemiaga eesti koorimuusika särava edendamise ning pühendunud ja kõrgetasemelise tutvustamise eest nii Eestis kui ka välismaal.