Collegium Musicale lõpetab aasta Pärt Uusbergi autorikontserdiga

Teise advendi pühapäeval, 6. detsembril kell 17 toimub Tallinna Jaani kirikus jõuluootuskontsert „Armastuse ülemlaul“. Kontserdil kõlavad armastatud helilooja Pärt Uusbergi koori- ja orkestriteosed. Tegemist on muusikalise rännakuga läbi õdusa talveõhtu ootusega millestki ülevast ja imelisest – jõuluootusega!

Kontserdil esitavad Pärt Uusbergi muusikat Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale ja Eesti Sinfonietta. Dirigent on Endrik Üksvärav.

Kavas on muuhulgas „Keldi palve“, kontserdi nimilugu „Armastuse ülemlaul“, aga ka „Et kiitke jumalat, kes on nii helde“, mis laiemale kuulajaskonnale on tuntuks  saanud läbi filmi „Tõde ja õigus“.

„Sellel kummalisel ajal, milles praegu elame, on eriti vaja just seda ilu ja rahu, mida muusika saab inimestele anda. Viime kuulajad muusikalisele retkele pakkudes hingesoojust ja helgust ning ootust millestki ilusast,“ rääkis dirigent Endrik Üksvärav. „Ühtlasi on see ilus punkt koori 10ndale sünnipäeva-aastale, mis vaatamata viirusest tingitud olukorrale kujunes säravaks ja mitmekesiseks – kokku õnnestus tänavu anda 25 kontserti. Jõuluootuskontsert Uusbergi loominguga viib meid sümboolselt Collegium Musicale algusaega – meie esimeseks looks 10 aastat tagasi oli samuti Pärt Uusbergi kooriteos.”

Helilooja Pärt Uusbergi loomingut iseloomustab heakõlalisus ning meditatiivsus. Tema kooriteosed on peamiselt loodud liturgilistele tekstidele või eesti autorite luulele. Ühtlasi on Uusberg komponeerinud kammer- ja orkestrimuusikat, samuti muusikat filmidele.

Piletid Piletilevist: 10/15 eurot.
Toetajapilet 45 eurot.

Kontserdi salvestab Klassikaraadio.
Kontserdi korraldamist toetavad Tallinna linn ja Eesti kultuurkapital.

Korraldajad järgivad kehtestatud piiranguid ja vajalikke ettevaatusabinõusid. Publikul tuleb kontserdil kanda maski. Lisainfo: www.collegiummusicale.ee