Cantores Vagantesel on külas lautomängijad Poolast

Varajase muusika stuudio Cantores Vagantes alustab oma 25. tegutsemisaastat kontserdisarjaga “Cantores Vagantesel on külas”. Sarja esimesel kontserdil on laval koos Reet Suka ja Taavi-Mats Utiga lautomängijad Anna Kowalska ja Anton Birula Poolast. Kontserdid toimuvad 7. mail kell 19 Kõue mõisas  ja 8. mail kell 19 Niguliste kiriku Antoniuse kabelis. 

Kontserdi kava inglise ja prantsuse barokkmuusikaga on tõeliselt elujaatav ja peaks olema ühtviisi nauditav nii gurmaanidele kui ka noortele muusikasõpradele.

Anna Kowalska ja Anton Birula on saanud oma diplomi Haagi Kuninglikus Konservatooriumis. Lisaks ühisele õpetajale Toyohiko Satohile, on Anna õppinud ka Nigel Northi ja Joachim Helderi juures ning Anton on ennast täiendanud veel Kölnis prof. Konrad Junghaeneli käe all. Juba õpingute ajal tegid nad otsuse pühenduda ainult varajase muusika interpreteerimisele kasutades origiaalpillide koopiaid. Lautoduo edu kontserdilavadel tõi kaasa ka akadeemiliste ringkondade tunnustuse ja praegu töötavad mõlemad ka Varssavi Kammerooperis ja Anton annab edasi oma teadmisi Chopini nim Muusikakõrgkoolis Varssavis ja Felix Nowowiejski Muusikaakadeemias Bydgoszczis. Peale sooloprogrammide ja orkestritöö on nad järjest enam nõutud ansamblipartnerid ja see on viinud koostööni laia spektriga muusikutega, Emma Kirkbyst Nigel Kennedyni.

Cantores Vagantes_7.mai