BIS Records andis välja Eesti Filharmoonia Kammerkoori plaadi Schnittke suurteosega

BIS Records andis välja CD-plaadi Alfred Schnittke suurteosega „Psalms of Repentance“ („Patukahetsussalmid“), mille salvestas Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) Kaspars Putniņši juhatusel. Plaadile on jäädvustatud Arvo Pärdi loomingust veel „Magnificat“ ja „Nunc dimittis“.

Antud CD-plaat on EFK jaoks esmakordne suuremahuline salvestis oma peadirigendiga ning teine koostöö BIS Records’iga. Plaadistus toimus selle aasta jaanuaris Tallinna Niguliste kirikus. „Pakkusin plaadistamiseks Schnittke teose, kuna tegemist on maailma kooriliteratuuri ühe nurgakiviga. Olen õnnelik, et saime kooriga selle nii sisuliselt kui tehniliselt väga keeruka ja küpsust nõudva teose salvestada BIS’iga,“ kommenteeris Putniņš.

 20. sajandi üks mõjukamaid heliloojaid Alfred Schnittke (1934-1998) kirjutas maailma kooriklassikasse kuuluva tähtteose ristiusu 1000. aastapäeva tähistamiseks Venemaal 1988. aastal. Selle aluseks kasutas ta tekste patust ja igatsusest lunastuse järele, luues originaalse, virtuoosse ja haarava heliteose, mis on läbi imbunud helilooja enda isiklikust kogemusest ja sügavast veendumusest.