Bach, Mozart ja Britten Eesti noorte tippinterpreetide esituses

Sarja „Eliitkontserdid“ raames astuvad teisipäeval, 16. detsembril kell 19 Estonia kontserdisaali lavalaudadele noorema põlvkonna tippinterpreedid Riivo Kallasmaa (oboe), Triin Ruubel (viiul), Egert Leinsaar (viiul), Johanna Vahermägi (vioola) ning Andreas Lend (tšello).

Kontserdil toovad nad publikuni J. S. Bachi, W. A. Mozarti ning B. Britteni teosed oboekvartetile ning A. Blissi oboekvinteti.

Oboist Riivo Kallasmaa on end täiendanud Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias ning osalenud mitmetel meistrikursustel. Aastal 2006 saavutas Riivo Tartu Noore Kultuurikandja tiitli. Ta on töötanud Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris, Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning Vanemuise Sümfooniaorkestris. Riivo osaleb aktiivselt Tallinna Kammerorkestri töös ning kuulub ansamblitesse Vox Clamantis ja Ensemble VocesMusicales. Ta on esinenud nii solistina kui ka kammermuusikuna Hollandis, Prantsusmaal, Saksamaal, Iisraelis, Soomes ja mujal. Hetkel töötab Riivo Turu Filharmooniaorkestris, Soomes.

Triin Ruubel omandab hetkel magistrikraadi Augsburgi Leopold-Mozarti-Instituudis. Triin oli aastatel 2006-2013 Horst-Rahe Fondi stipendiaat. Ta on osalenud paljudel rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel. Muuhulgas võitis ta 2009. aastal Kloster Schöntalis (Saksamaa) toimunud rahvusvahelisel viiuldajate konkursil esimese preemia ning pälvis virtuoosi eripreemia. Alates 2010. aastast mängib Triin Andrea Postacchini pillil, mis on talle Saksa Muusikaelu Fondi poolt mängida antud ning kuulub Saksa Instrumendifondile.

Egert Leinsaar  haridustee jätkus pärast Tallinna Muusikakeskkooli õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on osalenud mitmetel meistrikursustel nii Eestis kui ka välismaal. Alates 2009. aastast on Egert Tallinna Kammerorkestri liige ning 2013. aastal alustanud keelpillitrio FRESH vedaja. Egert on osa võtnud mitmete muusikaliste kollektiivide tööst, nagu Euroopa Liidu Noorte Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Põhjamaade Sümfooniorkester, Lapimaa Kammerorkester ning andnud kontserte Austraalias, Hiinas, Lõuna-Ameerikas, USAs ning enamikes Euroopa riikides.

Johanna Vahermägi on ennast täiendanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Centro Internacional de Excelencia de Cuerda instituudis (Hispaania) ja omandanud bakalaureusekraadi Aragoni Kõrgemas Muusikakonservatooriumis (Hispaania). Ta on osalenud mitmetes meistriklassides ning teda on kutsutud esinema mitmetele festivalidele, sealhulgas Berliini Muusikafestival, Festival della Valle d’Itria (Itaalia), “Voice of Music” kammermuusikafestival (Iisrael), Rapla Kirikumuusika festival, Hiiumaa Kammermuusikapäevad. Hetkel töötab Johanna Barcelona Liceu Ooperiteatris ning Jeruusalemma sümfooniaorkestris.

Andreas Lend on omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Aastatel 2005-2006 õppis Andreas Sibeliuse Akadeemias, Soomes. Lisaks on ta end täiendanud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassides. Aastatel 2009, 2010 ja 2011 pälvis ta „The International Holland Music Session’i“ suveakadeemia stipendiumi ning aastal 2011 pärjati teda Marje ja Kuldar Sink’i nimelise preemiaga “Noor Muusik“. Andreas osaleb aktiivselt paljudes muusikalistes koosseisudes: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, keelpillikvartett Prezioso, tšellokvartett C-JAM, Põhjamaade Sümfooniaorkester.

Kontserdisari „Eliitkontserdid“ on Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Kontserdi koostöös toimiv kontserdisari, kus kord kuus astuvad Eesti esindussaalis ülesse tunnustatud Eesti interpreedid.

Kallasmaa Riivo