Arvo Pärt, Neeme Järvi ja ERSO on festivali “Odessa Classics“ fookuses

Järgmisel aastal oma 85. sünnipäeva tähistav helilooja Arvo Pärt ja viimast hooaega ERSO peadirigentida tegev Neeme Järvi on koos ERSOga kutsud peakülalisteks juunis Ukrainas toimuvale suurimale klassikalise muusika festivalile „Odessa Classics“.

Neeme Järvi nimetab Odessat tõeliseks muusikalinnaks, kus on sündinud ja tegutsenud sellised väljapaistvad muusikud nagu David Oistrahh ja Emil Gilels, kellega tal on olnud au olla nii sõber kui ka lavapartner.

„Odessa Classics“ on 2015. aastal pianist Aleksei Botvinovi algatatud festival, millel on algusest peale olnud tugevad sidemed eesti kultuuriga. Esimese festivali peasinejaks oli Hortus Musicus ja toetajaks kultuuridiplomaatia edendaja Meelis Kubits. 2018. aastal lõppes Neeme Järvi ja ERSO Armeenia ja Gruusia turnee kontserdiga festivalil „Odessa Classics Batumi Weekend“. 11. juunil annab ERSO Pärdi loomingule pühendatud kontserdi Odessa Filharmoonias, päev hiljem esinetakse hiiglaslikel Potjomkini treppidel, tegemist on vabaõhukontserdiga, kuhu on oodata üle kümne tuhande kuulaja.

Festivali kunstiline juht Aleksei Botvinov ütleb, et tal on väga hea meel Neeme Järvi ja ERSO esinemise üle VI rahvusvahelisel festivalil „Odessa Classics.“ „ERSO esinemine Odessas on oluline kultuurisündmus mitte ainult festivali, vaid kogu Ukraina jaoks. „Mul on väga hea meel, et meie festivalil on võimalus õnnitleda Arvo Pärti tema 85. sünnipäeva puhul,“ lisab Botvinov.

ERSO osalemisest Ukraina suurimal festivalil teatasid täna, neljapäeval Kiievis festivali korraldaja Aleksei Botvinov, Eesti Vabariigi suursaadik Kiievis Kaimo Kuusk ja ERSO juhatuse liige Kristjan Hallik.