Algab Vello Jürna nimeline solistide konkurs

25.-29. novembril toimub Väike-Maarja Muusikafestivali raames Vello Jürna nimeline vokalistide konkurss. Konkursil osaleb 32 noort lauljat vanuses 18–35 aastat. Konkursivoorud toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Väike-Maarja seltsimajas. Kõik voorud on publikule avatud ning jälgitavad otseülekannetena veebi vahendusel.

Konkursil tuleb klaveri saatel esitada ooperiaariaid ja soololaule. Lauljaid saadavad pianistid Helin Kapten (EMTA) ja Maarja Plink (Soome Rahvusooper, Sibeliuse Akadeemia). Osalejaid hindab žürii koosseisus Karmen Puis(sopran; teater Vanemuine, Heino Elleri nim Tartu muusikakool), Kalle Kanttila (IOA Management, Bavarian Opera Academy) ja Toomas Kaldaru (pianist, coach ja repetiitor, Itaalia).

Ajakava:
Konkursi avamine 25.11 ja eelvoor 26.11 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias: https://youtu.be/3bj4FqnBdS4
Konkursi I voor 28.11 kell 15 Väike-Maarja seltsimajas: https://youtu.be/nE9k5cOcBtw
Konkursi II voor koos lõppkontserdiga 29.11 kell 12 Väike-Maarja seltsimajas: https://youtu.be/i0APfx7Z0zs 

Väike-Maarjast pärit tenor Vello Jürna (1957–2007) on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning Eesti Riiklikus Konservatooriumis. Lauljateed alustas ta 1982. aastal Riikliku Akadeemilise Meeskoori lauljana, sealt suundus ta 1987. aastal Estonia teatri ooperikoori, kust kaks aastat hiljem kasvas juba solistiks. 2009. aastast korraldatakse Vello Jürna mälestusele pühendatud Väike-Maarja Muusikafestivali ja temanimelist vokalistide konkurssi. Konkursi eesmärk on noorte lauljate erialase taseme tõstmine. Konkursi ellukutsujad on Vello Jürna perekond, Väike-Maarja Muusikaselts, ooperistuudio Opera Veto ja Väike-Maarja Vallavalitsus.