Algab jõulumuusikafestival “Kirikupühad Maarjamaal”

Sel nädalavahetusel jõuab kätte jõuluootuse aeg ehk 1. advent ning algab ka jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal”. Kogu ajaloolise pühadekuu kuni kolmekuningapäevani saab nautida kontserte kirikutes, mõisates ja muusikasalongides üle Eesti. Maarja-Magdaleena kirik Raplas ja Kaarli kirik Talllinnas ootavad 30. novembril ja 1. detsembril kell 18 kõiki kaunitele advendikontsertidele. Raplas toimub ka kihelkondliku jõulurahu väljakuulutamine, kontsert ja advendiküünalde süütamine linnakuusel.

Festivalil saab alguse esmakordne suur koostöö Läti muusikutega Riia varajase muusika keskusest, mis toob aastalõpukontsertidel publiku ette erakordselt põneva kava barokiaja meistrite senikuulmatu muusikaga. Ülituntud G.Fr. Händeli oratooriumile “Messias” ja A. Vivaldi tsüklile “Aastaajad” huvitavaks võrdluseks saavad esiettekande Eestis G.Ph. Telemanni “Messias” ja M. Corrette’i „Laudate Dominum de coelis“. 

AVAKONTSERDID. Esimene advent  

L, 30. november 2019 kell 18 Maarja-Magdaleena kirik, Rapla
Kihelkondliku jõulurahu väljakuulutamine, kontsert ja advendiküünalde süütamine linnakuusel, vaba sissepääs

P, 1. detsember  2019 kell 18 Kaarli kirik, Tallinn      
Piletimüügita, sissepääs annetustega jõulufestivali toetuseks

Kavas särav ja pidulik muusika jõuluootuse alguseks – Bachi koraalieelmängud, Ebeni teosed orelile ja trompetile, Stammi moodsalt säravad palad jm. 

“Pillide kuningas orel”
Indrek Vau (trompet), Piret Aidulo (orel)

Poeetilise pealkirjaga kontsert “Pillide kuningas orel” on pühendatud orelile kui pillile, mis heliseb peaaegu igas Maarjamaa kirikus. Suursugustele orelikõladele lisavad pühadesära kaunid trompetihelid. Kirikuvõlvide all saab nautida eri ajastutel kirjutatud suurte meistrite teoseid Bachist tänapäevani. Rapla kiriku ajalooline orel ja Kaarli kiriku hiljuti renoveeritud suur kontsertorel oma ehitusajastu suurepäraste näidetena võimaldavad esitada erinevat kaunist muusikat, moodustades trompetikõladega ainulaadse harmoonilise terviku.