Algab jõulumuusikafestival “Kirikupühad Maarjamaal”

Laupäeval, 28. novembril algab Tartu Pauluse ja Tallinna Rootsi-Mihkli kirikutes agentuuri Corelli Music suur jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal”. Festival kestab kogu pika pühadeaja 1. advendist kuni kolmekuninga päevani ja õigeusu jõuludeni jaanuari alguses.

Avakontserdid, 28. novembril kell 16 Tartu Pauluse kirikus ja 29. novembril kell 16 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus toovad kuulajate ette võimsa kava Maarjamaalt võrsunud heliloojatelt-klassikutelt, kellest osade looming on siinmail kõlanud haruharva või üldse mitte. Ene Salumäe (orel) soolokavas “Maarjamaa advendipastoraal” kõlavad Lembit Avessoni, Roman Toi, Arvo Pärdi, Hugo Lepnurme, Peeter Süda, Peeter Laja väärikad oreliteosed. 1968. aastal sündinud Andres Lemba “Genees” (2013) saab jõulufestivalil esiettekande. Kava raamivad kõigi nende suure eeskuju Johann Sebastian Bachi oreliteosed.

 

 

Jõulumuusika festival on seekord pühendatud piduaasta „Kaheksa sajandit Maarjamaad” lõpetamisele ning toimub koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga (www.ekn.ee). Aastalõpu suurvormide kontsertide traditsioon tähistab kümnendat toimumisaastat ja lõpetab 28.-29. detsembril Händeli “Messia” esitustega säravalt ka tänavuse muusika-aasta. Sama kaua on olnud „Kirikupühad Maarjamaal” patroon Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder.

Oluline jõulufestivali märksõna on selle suve metseenluse ilus jõuluaegne jätk. Corelli heategev kontserdisari “Eesti mõisad 2015” juuli lõpus tõi publiku ja metseenide annetustest pisikesele Rogosi mõisakoolile laste pillifondi ligi 1000.- €. Nüüd on pillid ostetud, lapsed harjutavad ja esinevad ka ühel festivali kontserdil 2. advendil Rogosi mõisas! On väga südantsoojendav, kui head mõtted saavadki teoks ja veel nii lühikese ajaga.

Corelli Consort_Mait Jüriado