Algab III Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss

Pühapäeval, 13. novembril saab hoo sisse III Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss. Konkurss toimub kolmes voorus ja võitja selgub 23. novembril. Tänavune konkurss on varasematest suurima osalejate arvuga ja ka geograafiliselt kõige laiema ulatusega.

Kokku asub võistlema 50 pianisti 17 riigist. Kaugemad tulijad on Jaapanist ja Koreast, lisaks Ukrainast, Serbiast, Poolast, Venemaalt, Soomest jm. Eestist osaleb 16 pianisti.

Konkursi žürii koosneb seitsmest rahvusvaheliselt tunnustatud muusikust: Ian Fountain (Suurbritannia), Zbignevas Ibelgauptas (Leedu), Staffan Scheja (Rootsi), Ming Yang (Hiina), Juri Gildjuk (Valgevene), Roland Krüger (Saksamaa) ja Peep Lassmann (Eesti).

III Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi ajakava:
13. november kell 16  loosimine Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias
14.–17. november kell 10.00 I voor Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias
18.–20. november kell 10.00 II voor Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias
22.–23. november kell 19.00 III voor Estonia kontserdisaalis

III vooru pääsenud 6 parimat astuvad Estonia kontserdisaalis üles koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Arvo Volmeri juhatusel.

Kui I Tallinna rahvusvahelisel pianiste konkursil 2006. aastal oli konkursi II vooru kohustuslike palade hulgas Eduard Tubina teosed ja II konkursil esitasid pianistid Mart Saare, Arvo Pärdi ja Lepo Sumera klaveriteoseid, siis sellel konkursil on Eesti heliloojatest tähelepanu all Heino Eller.

Varasemalt on Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitnud Mihkel Poll (2006) ja Kristi Kapten (2011).

Konkursi korraldajaks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös Eesti Klaveriõpetajate Ühinguga, kunstilised nõustajad on Peep Lassmann, Mati Mikalai, Lembit Orgse, Marko Martin, Sten Lassmann ja Ivari Ilja.

Koostööpartnerid on Eesti Kontset, ERSO, Eesti Klaveriõpetajate Ühing, Scandic Palace hotell, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Edition49, Baltoscandia.