Academy of Ancient Music saab uue juhi

Orkester Academy of Ancient Music on valinud oma uueks juhiks Jonathan Mannersi, kes asub ametisse jaanuaris 2014. Manners tegutseb hetkel Inglise Rahvusliku Ooperi tegevjuhina. Academy Of Ancient Musicu senine juht Michael Garvey lõpetab oma tegevuse orkestri juures, seoses BBC Rahvusliku Wales’i Sümfooniaorkestri juhtimisega.

Manners rõõmustab, et ta on ansambliga seotud sellisel hetkel, mil on täitunud orkestri 40 tegevusaasta. Lisaks jätkatakse koostööd AAM Records plaadifirmaga ning võetakse ette rahvusvahelisi kontserditurneesid.

Manners tegutses Inglise Rahvuslikku Ooperi tegevjuhina alates 2009. aastast ning 2010. aastal oli ta üks Resonus Classics asutajatest. Tegemist on maailma ainsa puhtalt digitaalsele klassikalisele muusikale orienteeritud plaadifirmaga. Varem on ta tegutsenud muusikaliste institutsioonide nagu Orchestre Révolutionnaire et Romantique, Monteverdi koor ja Inglise Barokksolistid juures.

1973. aastal loodud Academy of Ancient Music on andnud välja üle 300 plaadi ning tähistab hetkel oma 40 tegevusaastat. Alates 2006. aastast on orkestri muusikadirektor Richard Egarr.

Kuula ja vaata orkestri esitusi siitAcademy_of_Ancient_Music_©_Patrick_Harrison_high