Eesti Muusikanõukogu korraldab neljapäeval, 12. detsembril kell 13 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias arutelu, kus räägitakse muusikavaldkonna vajadustest ja ootustest seoses järgmiste Kultuurkapitali kaudu rahastatavate kultuuriobjektidega – mis on hetkeseis ja millised võiksid olla võimalikud uusehitused ning pikema perspektiiviga investeeringud muusikaelu jaoks vajalikku infrastruktuuri.
“Muusika kaudu teatakse Eestit laias maailmas ning kindlasti näitab see tuntus nii juba seni tehtud, kui ka tulevaste muusikavaldkonda toetavate investeeringute tõhusust. Eesti muusikakultuur on seda väärt, et meil kodus oleks mitmekülgne, toetav materiaalne infrastruktuur, mis võimaldaks püstitada kõrgeid sihte, tagada Eesti kultuuri jätkusuutlik areng ning oluline positsioon ühiskonnas,” ütles Eesti Muusikanõukogu president Ivari Ilja.
Käesoleval sügisel kutsus Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks üles alustama arutelu, millised võiksid olla järgmised kultuuriobjektid, mida Kultuurkapitali kaudu rahastada. „Mida Eestis veel ei ole? Mis on need objektid, milles ühiskond suudaks kokku leppida ning mis teeks Eestit suuremaks?“ Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis toimuval Eesti Muusikanõukogu avatud arutelul räägitakse uuest ooperiteatrist, ERSO saalist, jazzmuusika keskusest ja Eesti filharmoonia kammerkoori ruumidest, unistatakse talentide arenduskeskusest ning koorimuusika kodust. Planeeritud ettekannete järel toimub avatud diskussioon.
Avatud arutelu “Saalid vol 2” on jätkuks 2016. aasta alguses toimunud analoogilisele Eesti Muusikanõukogu koosolekule, mil ühiselt rõhutati Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalikompleksi kiiremas korras valmis ehitamise vajadust.
Ühe mõttena jäi toona kõlama Eesti Muusikanõukogu juhatuse liikme Kristjan Halliku poolt öeldu: “Peale seda kui Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalikompleks on tehtud, on oluline hakata mõtlema järgmise sihi peale ja kuna pole ressursse ehitada erinevaid hooneid, peame olema nutikad. Meie edulood – kultuur ja IT – on võimalik panna kokku ja midagi hoopis erilist selles osas ära teha.”
Avalik arutelu “Saalid vol 2” toimub 12. detsembril kell 13.00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis, Tatari 13, Tallinn.
Eesti Muusikanõukogu on erinevaid Eesti muusikainstitutsioone ühendav avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing. Muusikanõukogu eesmärgiks on Eesti helikunsti tutvustamine ja väärtustamine, muusikavaldkonna olulistele küsimustele ja probleemidele tähelepanu juhtimine ja valdkonna laiapõhjaline esindamine. Muusikaelu katusorganisatsioonina on Eesti Muusikanõukogu ülesanne seista Eesti helikunsti igakülgse heakäigu ja arengu eest. Eesti Muusikanõukogu on juba seitse aastat korraldanud 1. oktoobril rahvusvahelise muusikapäeva üleeestilist tasuta kontsertide programmi Muusikapäev. Eesti Muusikanõukogu asutati 13. juunil 1992 aastal. Eesti Muusikanõukogu kuulub Rahvusvahelise Muusikanõukogu (International Music Council) ja Euroopa Muusikanõukogu (European Music Council) liikmete hulka.