Muusikapäev Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias

1.oktoober on rahvusvaheline muusikapäev, mida Eestis tähistatakse enam kui 200 tasuta kontserdiga. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimub muusikapäeva hommikul prof Toomas Siitani avatud loeng, mida on võimalus jälgida ka internetist, avatakse mälestustahvel ning suurejoonelise kontserdi annavad EMTA uuel esindusklaveril seitse tunnustatud tipp-pianisti.

Kell 9.00-10.30 on kõigil huvilistel võimalus kuulda eesti ühe tuntuima muusikateadlase prof Toomas Siitani loengut Lääne muusikaloost. Kuigi Siitan on ülimalt armastatud lektor, on pedagoogitöö tema tegevuse vaid üks tahke. Lisaks on ta tipptasemel muusikauurija, dirigent ja Haapsalu Vanamuusika Festivali kunstiline juht. Muusikaajaloo traditsioonilise käsitluse kõrval arutleb prof. Siitani loengukursus “Lääne muusikalugu I” olulisemate kriteeriumide üle, mis määratlevad õhtumaist muusikakultuuri. Loeng toimub auditooriumis A-402

NB! Loengust teeb EMTA otseülekande ja seda saab jälgida siit: https://youtu.be/vNwetQdbOBI

Kell 11 osaleb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann mälestustahvli avamisel Tallinna kesklinna majal Kaarli pst 3. Mälestustahvlil on tekst: “Selles majas tegutses aastail 1944–1999 Tallinna Riiklik Konservatoorium ning 1961–1969 Tallinna Muusikakeskkool.”

Kell 11.30 annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis rahvusvahelise muusikapäeva kontserdi seitse kõrgelt hinnatud pianisti. Kohal on kaks mainekat EMTA klaveriõppejõudu Ivari Ilja ja Peep Lassmann ning nende tunnustatud õpilased, kellest endist on tänaseks saanud armastatud klaveriõppejõud.

Kõigil seitsmel pianistil on ette näidata esinemisi mainekates saalides üle kogu maailma ning soleerimisi orkestrite ja ansamblite ees üle maailma. Erilist tähelepanu väärib pianistide repertuaarivalik. Ivari Iljat iseloomustab lai repertuaar, milles annavad tooni Chopini ja Brahmsi, aga ka Prokofjevi ja Britteni teosed. Age Juurikas on ühendatud Venemaa ja Euroopa klaverimängu parimad traditsioonid ning tema repertuaaris on olulisel kohal Rahmaninovi looming. EMTA rektorit Peep Lassmanni teatakse kui suurt Messiaeni klaverimuusika armastajat ning Sten Lassmanni Heino Elleri terviksalvestajana. Marko Martini mängustiili iseloomustavad energia ja lüürilisus, mis leiavad erilise väljundi Liszti, Brahmsi ja Schuberti interpretatsioonis, Mihkel Polli iseloomustab väga lai repertuaar Bachist Ligetini ning Ralf Taali Schuberti, Beethoveni ja Chopini looming.

Sissepääs tasuta!