Teisipäeval, 18. veebruaril kell 19 saab Estonia kontserdisaalis kuulda Prantsuse modernistide tähtteoseid. Kontserdil kõlab ka Toivo Tulevi teose “Now Comes Good Sailing” esiettekanne.
Esinevad:
Tihhon Lukjanenko (viiul, Venemaa), Andres Kaljuste (vioola), Levi-Danel Mägila (tšello), Leonora Palu (flööt), Meelis Vind (klarnet), Aarne Ots (trompet), Vigo Uusmäe (metsasarv), Vambola Krigul (löökpillid), Age Juurikas (klaver), Andrus Kallastu (dirigent), Tammo Sumera (live-elektroonika).
Kavas:
Gérard Grisey. “Vortex temporum”
Michaël Levinas. “Concerto pour un piano-espace” N° 2
Toivo Tulev. “Now Comes Good Sailing” (esiettekanne)
Noorema põlvkonna instrumentalistidel on valminud kava, millist ei kohta siinmail väga tihti. Ettekandele tulevad prantsuse modernistide Eestis seni esitamata tähtteosed. Gérard Grisey “Vortex temporum” (“Ajakeeris”) esitust peetakse kõikjal tähelepanuväärseks sündmuseks, nii interpreetide kui ka kuulaja jaoks. Kolmveerandtunnises teoses on lõike, mis helilooja enda sõnul nõuavad esitajailt kogu võimalikku virtuoossust ja rohkemgi.
Spektraalmuusika koolkonna taotlused jõuda läbi helide ja tämbrite moodsa mikroanalüüsi uue, looduse- ja inimesepärasema muusikamõistmiseni, on siin saanud eriti värske ja elamusliku kehastuse. Moodsaimate arvutitehnoloogiate kasutamine ei sega heliloojat leidmast ühendusi hingamisrütmiga, magavate vaalade, lindude ja putukate liikumisteedega. “Kuidas helilooja valitseb gigantset helide, tekstuuride ja tunnete kogumit, teeb teose üheks erilisemaks 20. sajandi lõpu muusikas.” (Guardian).
Ka Michaël Levinas kuulub spektraalmuusika tuntuimate autorite hulka (ta on samuti Olivier Messiaeni õpilane nagu ka Grisey), tema kontsert klaveri-ruumile on Grisey’ teosele heaks täienduseks. Osalema uudisteosega eesti heliloojate poolt selles värvirikkas prantsuse nüüdismuusika kavas on interpreedid kutsunud Toivo Tulevi.