Tõnu Kõrvitsa autorikontsert “Ma tänan Sind”

321

Neljapäeval, 4. aprillil kell 19 on Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis rõõm teha üheskoos kummardus helilooja Tõnu Kõrvitsale ja tähistada kontserdiga “Ma tänan Sind” helilooja 50. sünnipäeva. 

Kontserdil kõlavad helilooja klaveriteosed ja soololaulud. Esitavad Endrik Üksvärav (tenor)  ja Peep Lassmann (klaver).

Dirigent ja laulja Endrik Üksvärav on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal (2004, Olev Oja dirigeerimisklass) ning omandanud samal erialal ka magistrikraadi (2011, Hirvo Surva dirigeerimisklass); ta on õppinud ka trompetit (Aavo Ots) ja metsasarve (prof Kalervo Kulmala). 2010. aasta sügisel pani ta aluse kammerkoorile Collegium Musicale, mis on tema dirigeerimisel pälvinud kaheksa tegevusaasta jooksul kolm korda ”Aasta koori” tiitli. Üksvärav on osalenud Neeme Järvi, Jorma Panula, Eri Klasi, Paavo Järvi, Anders Eby ja Ervin Ortneri meistriklassides. 2012. aastal alustas Üksvärav lauluõpinguid Haagi Kuninglikus Konservatooriumis, 2014. aastast magistriõppes. Tema õppejõududeks olid tunnustatud lauljad Pete Kooij, Michael Chance ja Jill Feldmann. Viimaste aastate jooksul on Üksvärav astunud regulaarselt solistina üles nii Eestis kui ka Hollandis, 2017. aastal ka Tokyos festivalil La Folle Journee. Lauljana on ta teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Franz Brüggen, Daniel Reuss, Paul Hillier, Tõnu Kaljuste, Simon Carrington, Jos van Veldhoven, Peter Dijkstra, Peter van Heyghen, Hidemi Suzuki, Tan Dun jt. 2017. aastal pani Endrik Üksvärav kokku Veljo Tormise soololaulude kava, samuti on tema esituses kõlanud Schuberti ”Talvine teekond”, Roxanna Paunfniku ”Generation of Love” (Eesti esiettekanne) jpm. Eriliselt oluline on Üksväravale just eesti heliloojate loomingu esitamine.

Peep Lassmann on üks väljapaistvamaid eesti pianiste, kes on hinnatud nii solisti kui ka ansamblipartnerina. Lassmann lõpetas 1966. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Heljo Sepa klaveriklassis, jätkas tema juures õpinguid ka Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, mille lõpetas 1971. aastal. Aastatel 1971-1973 täiendas ta end Moskva konservatooriumi assistentuuris Emil Gilelsi juhendamisel. Peale õpinguaastaid asus Peep Lassmann tööle Tallinna Konservatooriumi, millega ta on seotud olnud tänaseni: algul õppejõud, 1987. aastast klaverikateedri juhataja, aastatel 1992-2017 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor. Peep Lassmanni repertuaaris on 17 klaverikontserti, lisaks suur hulk soolo- ja kammerteoseid. Erilisel kohal repertuaaris on Olivier Messiaeni klaverimuusika olles teoste Vingt regards sur lEnfant Jsus ja Catalogue d´Oiseaux esmaesitaja Eestis. Samuti on oluline koht tema repertuaaris Eesti muusikal. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektorina töötanud Peep Lassmann on pikka aega kujundanud noorte saatust ja staatust teel Eesti muusikamaastikule. Pianistina on ta tuntud väärika ja sirgjoonelise interpretatsiooni poolest.

Piletid hinnaga 15/7 € müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal.