Silvia Ilves annab soolokontserte Tartus ja Tallinnas

Sel nädalal annab noor tšellist Silvia Ilves soolokontserte Tartus ja Tallinnas. Kontserdi kavas kõlab muusika Bachist Rannapini. Kontserdid toimuvad 13. novembril Tartu Ülikooli aulas ja 15. novembril Kadrioru kunstimuuseumis. 
Kui tavapäraselt oleme harjunud tšellot kuulama koos klaveri või teiste instrumentidega, siis eelolevate kontsertide eesmärgiks on tutvustada publikule tšellot soolopillina. Nii kõlab kontserdil väga erisugust muusikat mis kõik on aga kirjutatud soolotšellole. Näiteks on kontsertide kavas praeguseks enim esitatud soolotšello repertuaari kuuluv Johann Sebastian Bachi tšellosüit aga ka Rein Rannapi 2015. aastal kirjutatud “Ballaad” soolotšellole. “Iga kontserdi kavasse valitud teosel on oma sõnum,” sõnab Silvia Ilves. “Näiteks on hispaania tšellisti ja helilooja Gaspar Cassadó tšellosüit väga sensuaalne ja kirglik ning tunnen, et see teos kirjeldab mind antud kavast isiksusena kõige enam.”

Lisaks Rannapi, Bachi ja Cassadó teostele kõlavad kontserdil Tõnu Kõrvitsa soolotšellole kirjutatud “Rändaja laul” ja “Süit soolotšellole”. Viimane valmis koostöös saksa tšellisti Anja Lechneriga, kes tõi selle esiettekandele 2017. aastal Münchenis. “Olen väga elevil Tõnu Kõrvitsa soolotšello süidi ettekande pärast, see teos lubab interpreedil olla väga loominguline,” räägib Ilves. “Lisaks kõlab süit esmakordselt Eesti kontserdilavadel!” 

Mitmekülgne muusik Silvia Ilves on esitanud nii klassikalist, varajast kui ka popmuusika repertuaari. Ta on mänginud tšelloansamblis C-MIMM, keelpillitrios La Phoenix ja koos oma õdedega ansamblis The Ilves Sisters. Laiema avalikkuse teadvusse jõudis Silvia 2016. aastal telesarjas „Klassikatähed“, kus võitis järjekindlalt publikuhääletused ja saavutas viimaks teise koha. 2019. aastal pälvis Silvia teise koha ja mitmeid eripreemiaid Artur Kapi nimelisel tšellistide konkursil. Aastast 2018. töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestri tšellorühma mängijana ning tegutseb aktiivse kammermuusikuna aga ka elektritšellistina.