Rahvusvaheline muusikapäev pakub tasuta kontserte üle Eesti

Kolmapäeval, 1.oktoobril tähistab Eesti Muusikanõukogu rahvusvahelist muusikapäeva suurejoonelise kontserdiprogrammiga ja Muusikapreemiate tseremooniaga Škoda Jäähallis. Kontserdid on tasuta! Muusikapäeval toimub kokku üle 147 tasuta lühikontserdi 37 erinevas linnas ja asulas üle Eesti, kontsertide kogupikkus on kokku 93 tundi ja programmis astub üles enam kui 680 muusikut.

Muusikapäeva eesmärk on väärtustada ja tutvustada muusikakultuuri, tutvustada Eesti muusikuid ja nende elukutset. Muusikapäeva programm on heatahte projekt, mis annab kõigile võimaluse tasuta osa saada erinevatest kontsertidest.

Muusikapäeval võib muusikuid kohata erinevates kohtades – ühistranspordis, pankades, kaubanduskeskustes, kirikutes, riigiasutustes, koolides ja lasteaedades, rahvamajades ning Eesti Katiseväe baasides. Täpne 1. oktoobri Muusikapäeva programm on üleval siin

Muusikapäeva hommikul toimub Klassikaraadio internetileheküljel muusikapäeva e-viktoriin, mis on mõeldud laiale muusikasõprade ringile. Viktoriin on jõukohane õpilastele alates keskastmest ning sobib muusikapäeva tähistamiseks koolides. Viktoriin on veebileheküljel http://klassikaraadio.err.ee/ avatud kolmapäeval 1. oktoobril kell 7 – 12. Osalejate vahel loositakse auhindu – plaate, kontserdipileteid, vahvaid suveniire.