Birgitta Festival 2017 toob maailma muusikateatri paremiku ooperist oratooriumini

2017. aasta Birgitta Festival toob kuulajateni maailma muusikateatri paremiku Verdi “Taviatast” ja Puccini “Toscast” Haydni “Aastaaegadeni”. Koos pere pisematega saab kaasa elada Karlssoni ja Väikevenna lõbusatele seiklustele ning festivali lõpetab Mussorgski ja Raveli loomingul põhinev lummav balletilavastus koondpealkirjaga “Bolero”. Kuni 15. jaanuarini kehtib kõikidele 2017. aasta Birgitta Festivali etenduste piletitele 20%-line hinnasoodustus!

2017. aasta 4.-13. augustini toimuva Birgitta Festivali kavas on aegumatu ooperiklassika G. Verdi “Traviatast” G. Puccini “Toscani” ning imekaunid balletilavastused M. Mussorgski ja M. Raveli teostele “Pildid näituselt”, “Daphnis ja Chloe” ning “Bolero”. Festivali noorem publik saab nautida kogupereballetti “Karlsson”, mis kirjutatud Läti helilooja J. Karlsonsi poolt A. Lindgreni armastatud raamatu ainetel ning loomulikult ei puudu kavast ka traditsiooniline Birgitta Festivali omaproduktsioon, milleks on seekord J. Haydni vokaalsümfoonilise suurteose “Aastaajad” lavastatud versioon sama rahvusvahelise loovmeeskonna poolt, kes olid ka 2015. aasta Birgitta Festivalil suure menuga etendunud J. Haydni “Loomise” taga.

2017. aasta Birgitta Festival on esimene, mille kava on koostanud Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstilise juhina Eesti noorema põlve üks tunnustatumaid dirigente ja interpreete Risto Joost. Joosti sõnul on Birgitta Festivali eesmärgiks olnud algusest peale tuua publikuni võimalikult mitmekesine läbilõige maailma muusikatetrist. “Festivali valikus on olnud nii ooper, ballett, vokaalsümfooniline muusika, kui ka džäss, lastelavastused ja palju muud,” ütles Joost. “Üheks meie oluliseks eesmärgiks on olnud tuua lavale ka festivali omaproduktsioon, milleks näiteks 2015. aastal oli Haydni suurteos “Loomine” ning 2016. aastal Verdi “Reekviem.” See on traditsioon, mida kavatseme kindlasti jätkata ning tuleval aastal ootabki publikut kahel õhtul spetsiaalselt Pirita kloostri müüride vahele seatud vaatemänguline lavastus Joseph Haydni imepärasest suurvormist “Aastaajad”, lisas ta.

Birgitta Festivali idee algataja ja kunstiline juht oli kuni oma lahkumiseni 2016. aastal maestro Eri Klas, kelle eestvedamisel on Birgitta Festivalist saanud viimase 12 aasta jooksul Balti- ja Põhjamaade muusikateatrite üks esindusfestivale, mis on läbi ajaloo pakkunud publikule ainulaadseid muusikaelamusi ning kinnistanud end Eesti muusikaelu ühe absoluutse tippsündmusena.

Birgitta Festival 2017 kava:
4. ja 5. august   J. Haydni lavastatud oratoorium “Loomine”, Birgitta Festivali omaproduktsioon. Lavastaja Ran Arthur Braun, dirigent Risto Joost.
8. august G. Verdi ooper “Traviata” PromFest ja Kaunase Riikliku Muusikateatri koostöö, lavastaja Anu Lamp
11. august G. Puccini ooper “Tosca” English Touring Opera, dirigent Risto Joost
12. august J. Karlsonsi kogupereballett “Karlsson” (päevane ja õhtune etendus) Läti Rahvusballett
13. august M. Mussorgski / M. Raveli lühiballettide lavastus “Bolero” Läti Rahvusballett